Kard. Grocholewski: to był wielki pontyfikat

Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / drr

W związku ze zbliżającym się zakończeniem pontyfikatu Benedykta XVI pojawiają się już pierwsze komentarze i podsumowania jego prawie ośmioletniej posługi Piotrowej. Pośród kilku najważniejszych akcentów kard. Zenon Grocholewski, prefekt Kongregacji Edukacji Katolickiej, podkreśla m.in. relację między wiarą i nauką, problem racjonalności wiary, a także istniejące w dzisiejszym świecie zagrożenie relatywizmem.

- Ja myślę, że to był bardzo wielki pontyfikat. Benedykt XVI okazał się nie tylko człowiekiem ogromnej inteligencji, ale też bardzo pokornym i równocześnie odważnym - powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Grocholewski.

- On nie poddawał się wpływom różnych prądów, które są bardzo dalekie od Ewangelii, ale potrafił iść pod prąd, potrafił być niepopularny w imię służby Kościołowi, w imię wierności Chrystusowi. Ubogacił Kościół w wielu aspektach. Chodzi o problem wiary, rozumu, problem racjonalności, problem relatywizmu - mówił o dyktaturze relatywizmu. Podejmował wszystkie problemy współczesnego świata. Starał się ukazywać podłoże moralne i etyczne problemów, które są dzisiaj w świecie. To była pewna odwaga i pokora człowieka, który zdawał sobie sprawę, że ma pewną misję do spełnienia w Kościele i trzeba ją spełniać niezależnie od tego, czy to będzie popularne, czy nie. Równocześnie przy tym okazał dużo pokory - dodał kard. Grocholewski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Grocholewski: to był wielki pontyfikat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.