Kard. Caffarra: katechizm dla małżeństw i rodzin

Kard. Caffarra: katechizm dla małżeństw i rodzin
(fot. shutterstock.com)
KAI / jm

Pożytecznym owocem synodu biskupów mogłoby być ogłoszenie przez Papieża katechizmu o małżeństwie i rodzinie dla całego Kościoła - uważa kard. Carlo Caffarra, pierwszy przewodniczący Papieskiego Instytutu Jana Pawła II dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną, a dziś arcybiskup Bolonii.

Ostrzega on, że rodzina stoi przed radykalnym, bezprecedensowym wyzwaniem. Odpowiedzi na to wyzwanie nie może dać ani socjologia ani miłosierdzie. Trzeba natomiast na nowo przedstawić światu chrześcijańską wizję małżeństwa, która nie jest jakimś ideałem czy prawem, lecz prawdą o małżeństwie i rodzinie.

Kard. Caffara mówił o tym międzynarodowej konferencji, jaka odbyła się w Rzymie w perspektywie rozpoczynającego się w niedzielę synodu. Uczestniczyło w niej aktualne kierownictwo Papieskiego Instytutu Jana Pawła II dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną, rektor Uniwersytetu św. Tomasza, kardynałowie: Robert Sarah, Raymond Burke i Walter Brandmüller oraz abp Cyril Vasiľ, sekretarz Kongregacji dla Kościołów Wschodnich.

Abp Vasiľ ostrzegł przed próbą przenoszenia na grunt katolicki prawosławnych rozwiązań w sprawie rozwodników, którzy zawarli nowy związek. Jego zdaniem takie postulaty są oparte na bardzo powierzchownych analizach.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Caffarra: katechizm dla małżeństw i rodzin
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.