Watykan: komentarz po spotkaniu z Kim Davis

Watykan: komentarz po spotkaniu z Kim Davis
(fot. wikipedia.org)
KAI / jm

- Krótkie spotkanie Ojca Świętego z panią Kim Davis w nuncjaturze w Waszyngtonie nie należy interpretować jako wsparci dla jej stanowiska we wszystkich jego szczegółowych i złożonych aspektach - oświadczył rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi SJ.

W watykańskim komunikacie zaznaczono, że papież spotkał się w nuncjaturze w Waszyngtonie z kilkudziesięcioma osobami, zaproszonymi tam, aby go pozdrowić przed wyjazdem z Waszyngtonu do Nowego Jorku.

Takie krótkie spotkania mają zawsze miejsce podczas papieskich podróży, a wynikają z uprzejmości i uczynność Ojca Świętego. Jedynej audiencji we właściwym tego słowa znaczeniu Franciszek udzielił jednemu ze swoich byłych uczniów wraz z rodziną.

"Zatem Papież nie wdawał się w szczegóły sytuacji pani Davis i jego spotkanie z nią nie powinno być traktowane jako wsparcie dla jej stanowiska we wszystkich jego szczegółowych i złożonych aspektach" - stwierdził rzecznik Stolicy Apostolskiej.

Należąca do Kościoła Apostolskiego, 50. letnia Kim Davis na początku września odmówiła na początku września parze gejów dokumentów niezbędnych do zawarcia związku cywilnego. Tłumaczyła, że jest to sprzeczne z jej sumieniem.

Została uwięziona, a po tygodniu zwolniona z więzienia, ponieważ takie dokumenty wydają jej inni koledzy. Poparło ją wiele osób, publicznie wyrażając swój protest.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Watykan: komentarz po spotkaniu z Kim Davis
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.