Kard. DiNardo: trzeba wykorzenić to straszne zło z Kościoła

Kard. DiNardo: trzeba wykorzenić to straszne zło z Kościoła
(fot. fox 26 houston / youtube)
2 lata temu
KAI / kk

W seminarium duchownym w Mundelein, w archidiecezji Chicago, rozpoczęły się rekolekcje biskupów amerykańskich. Jest to odpowiedź na wezwanie papieża skierowane do wszystkich hierarchów w Stanach Zjednoczonych w kontekście nadużyć, które boleśnie dotknęły tamtejszy Kościół.

Rekolekcje prowadzi kaznodzieja Domu Papieskiego. Ich temat został zaczerpnięty z Ewangelii św. Marka: "I ustanowił dwunastu, aby Mu towarzyszyli, by mógł wysłać ich na głoszenie nauki" (3, 14).

O. Raniero Cantalamessa zaznaczył, że pragnie, aby dzięki rekolekcjom biskupi odchodząc od swoich codziennych zajęć, w klimacie modlitwy i wyciszenia oraz w osobistym spotkaniu z Panem, otrzymali siłę i światło Ducha Świętego. W ten sposób będą mogli znaleźć właściwe rozwiązania problemów, które boleśnie dotykają dzisiaj Kościół amerykański.

Przewodniczący tamtejszego episkopatu wyraził wdzięczność Ojcu Świętemu za delegowanie o. Cantalamessy do poprowadzenia rekolekcji. Ma nadzieję, że popatrzenie w przeszłość i wejście w czas słuchania Boga, pozwoli znaleźć właściwe odpowiedzi na poważne pytania, które stają przed biskupami w najbliższych tygodniach i miesiącach. Poprosił również świeckich, kapłanów oraz zakonników o pamięć przed Bogiem, aby kierowali się mądrością oraz wskazaniami Ducha Świętego.

Kard. Daniel DiNardo wezwał także do modlitwy za tych, którzy stali się ofiarami nadużyć, aby cierpienie, którego doznali było źródłem umocnienia wszystkich w trudnym zadaniu wyplenienia tego strasznego zła z Kościoła i ze społeczeństwa, w taki sposób, aby się już nigdy nie powtarzały.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap
27,93 zł
39,90 zł

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Kard. DiNardo: trzeba wykorzenić to straszne zło z Kościoła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.