Kard. Farrell: papież godzi się na ograniczenia, które go dziś spotykają

Kard. Farrell: papież godzi się na ograniczenia, które go dziś spotykają
fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
KAI / pk

Na przykład, jaki daje osobom starszym papież, zwłaszcza w ostatnich dniach, kiedy coraz dotkliwiej doświadcza swych ograniczeń, zwrócił uwagę prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia kard. Kevin Farrell przedstawiając dziś w Watykanie orędzie Franciszka na Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

"Papież godzi się na ograniczenia, które go dziś spotykają, przyjmuje je wielkodusznie i z wielkim sercem. Myślę, że jest przykładem dla nas wszystkich, bo nie powinniśmy ukrywać, że wraz z wiekiem słabną w nas możliwości odgrywania aktywnej roli w życiu współczesnego świata. Choć on wciąż ją odgrywa - mówił kard. Farrell. - On pokazuje nam również, że pomimo fizycznych ograniczeń wynikających z wieku nie zamierza się zatrzymać. Każdemu z nas przekazuje tym samym przesłanie, że choć w podeszłym wieku możemy się borykać z różnego rodzaju ograniczeniami, to jednak mamy iść naprzód i robić, co w naszej mocy. Ojciec Święty jest wspaniałym wzorem dla wszystkich ludzi w podeszłym wieku. Fakt, że w tych dniach z powodu kolana porusza się na wózku inwalidzkim nie oznacza, że rezygnuje ze swych codziennych obowiązków. Niemal codziennie ma audiencje, spotyka się z ludźmi i z nimi rozmawia tak samo jak przed miesiącem, kiedy nie był na wózku. Życie toczy się dalej. To właśnie Franciszek chce powiedzieć wszystkim ludziom starszym”.

Podczas prezentacji orędzia w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej była mowa między innymi o osobach starszych na Ukrainie, które pomimo zagrożenia nie mogły się ewakuować. - Mogę jedynie powtórzyć za papieżem: cierpię i płaczę, myśląc o cierpieniach Ukrainy - powiedział kard. Farrell.

Źródło: KAI / pk

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Kard. Farrell: papież godzi się na ograniczenia, które go dziś spotykają
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.