Kard. Glemp: ŚDM dawaniem świadectwa wiary

Kard. Glemp: ŚDM dawaniem świadectwa wiary
(fot. EPA/EMILIO NARANJO)
KAI / apio

Światowy Dzień Młodzieży stanowi okazję do dawania świadectwa wiary - powiedział w rozmowie z KAI przebywający w Madrycie kard. Józef Glemp. Jest on jednym z 15 polskich hierarchów, towarzyszących młodym podczas spotkania w stolicy Hiszpanii.

Prymas-senior przyznał, że udział w XXVI ŚDM jest dla niego wielkim przeżyciem i potwierdzeniem wiary młodzieży i ewangelizacji przez młodzież. Jego zdaniem tego rodzaju spotkanie jest dla młodych okazją do dawania świadectwa wiary.

Prymas-senior oświadczył, że stara się uczestniczyć w ŚDM od pierwszego takiego spotkania. "Chętnie oglądam rozwój ewangelizacji przez młodzież. Młodzi oczywiście trochę się zmieniają. Ci, którzy byli w Częstochowie w 1991 r., mają dziś po 40 lat, ale przychodzą nowe pokolenia, z nową energią i entuzjazmem" - zauważył kardynał.

Według niego młodzi ludzie, których można spotkać na ulicach Madrytu, mają "zalążek głębszej wiary", która przy takich spotkaniach rozwija się i umacnia młodych, dających świadectwo, że "wiara to nie tylko smutne rozważania, ale że można ją przyjmować radośnie". "Cieszę się, że mam jeszcze siłę, by z tego dobrodziejstwa młodych korzystać" - stwierdził kard. Glemp.

Jest on jednym z 15 polskich hierarchów, którzy towarzyszą młodzieży podczas 26. ŚDM w Madrycie. Wśród biskupów, którzy przyjechali do stolicy Hiszpanii są m.in. kardynałowie Stanisław Dziwisz i Kazimierz Nycz oraz biskupi Andrzej Czaja, Wojciech Polak i Henryk Tomasik.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Glemp: ŚDM dawaniem świadectwa wiary
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.