Kard. Krajewski o powstaniu Światowego Dnia Ubogich. „Tak działa Duch Święty”

Kard. Krajewski o powstaniu Światowego Dnia Ubogich. „Tak działa Duch Święty”
Fot. Maskacjusz TV / YouTube.com
KAI / tk

Hasłem obchodzonego w niedzielę Światowego Dnia Ubogich są słowa: „Chrystus dla was stał się ubogim” (2 Kor 8, 9). Został wyznaczony przez papieża Franciszka na 33. Niedzielę Zwykłą w liście „Misericordia et Misera”, wydanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, w listopadzie 2016 roku.

Kard. Konrad Krajewski, który był świadkiem ustanowienia tego dnia, opowiedział Radiu Watykańskiemu o okolicznościach powstania tej inicjatywy.

Początki Światowego Dnia Ubogich

- Ojciec Święty podczas Jubileuszu Miłosierdzia, wychodząc z zakrystii w czasie jednej z celebr tego jubileuszu, usłyszał od ludzi, a dlaczego nie ma dnia ubogiego, jest dzień misjonarzy, jest dzień lekarzy, jest dzień windziarzy i jeszcze nie wiem kogo – mówił kard. Krajewski

- Ojciec Święty mówił potem, kiedy się spotkaliśmy, że całą Mszę świętą nosił to w sercu, jak to jest w ogóle możliwe, że przez cały rok nie doszedł do tego, że najważniejszy jest dzień ubogiego i pod koniec tej Mszy Świętej, nie radząc się nikogo, pełen Ducha Świętego powiedział, że w każdą niedzielę listopada będzie obchodzony Dzień Ubogich.

- Wtedy spojrzał na mnie, gdzie siedziałem wśród koncelebransów i zobaczył moje zdziwienie, bo wcześniej rozmawialiśmy i nikt nie miał takiego pomysłu, żeby to były coroczne obchody. Potem po Mszy świętej mówił: „ale byłeś zdziwiony”. Tak działa Duch Święty, że jesteśmy zdziwieni, a potem okazuje się, że to jest najważniejsze - stwierdził kard. Krajewski.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Magda Knedler

Opowieść o miłości, szaleństwie i zarazie

Spinalonga zrobiła na nim ogromne wrażenie. Wracali tam z Agą kilkakrotnie, bez celu, po prostu pomilczeć. Żadne inne miejsce nie nadawało się do tego lepiej niż wyspa ciszy.
...

Skomentuj artykuł

Kard. Krajewski o powstaniu Światowego Dnia Ubogich. „Tak działa Duch Święty”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.