Kard. Krajewski odwiedził dzieci i młodzież z Afganistanu

Kard. Krajewski odwiedził dzieci i młodzież z Afganistanu
Fot. Maskacjusz TV / YouTube.com
vaticannews.va / tk

Kard. Konrad Krajewski, papieski jałmużnik złożył wizytę 14 młodym Afgańczykom. Przybyli oni do Rzymu wraz z misjonarkami miłości Matki Teresy z Kalkuty.

Uciekinierzy z Kabulu to dzieci i młodzież w wieku od 6 do 22 lat. Zostali porzuceni przez swe rodzinny, ponieważ każdy z nich ma jakieś upośledzenie. Zaopiekowały się nimi katolickie misjonarki.

Wczorajsza wizyta u młodych Afgańczyków to tylko jeden z wielu aspektów działalności papieskiego jałmużnika. Jak poinformował Urząd Dobroczynności Apostolskiej, kard. Krajewski przekazał ostatnio 15 tys. lodów więźniom z dwóch rzymskich zakładów karnych: Regina Coeli i Rebibbia. Ponadto, jak co roku zabiera on nad morze i na kolację do pizzerii niewielkie grupy bezdomnych. Są to małe gesty ewangelicznej miłości, które mają uobecniać wśród ubogich miłosierdzie samego Papieża.

Liczne są oprócz tego dzieła, które pomagają w walce z pandemią. Na Madagaskar na przykład przekazano ostatnio tomograf o wartości 600 tys. dolarów. W innych krajach Afryki udzielono wsparcia przychodniom lekarskim na łączną sumę 2 mln euro.

Źródło: vaticannews.va / tk

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Samiec OFMConv

W 1968 roku w Medellín odbyła się Konferencja Episkopatu Ameryki Łacińskiej (CELAM), która była poświęcona problemowi ubóstwa i kwestii posługi Kościoła względem ubogich. O tym wydarzeniu Jan Paweł II powiedział, że „po Medellín nie można...

Skomentuj artykuł

Kard. Krajewski odwiedził dzieci i młodzież z Afganistanu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.