Kard. Krajewski dziękuje ludziom za hojne wsparcie papieskiej dobroczynności

vaticannews.va / tk

Kardynał Konrad Krajewski, szef Urzędu Dobroczynności Stolicy Apostolskiej podziękował wszystkim ludziom, którzy szczodrze wspierają papieską działalność na rzecz ubogich. Jałmużnik Ojca Świętego przyznał, że wiele osób zapisuje w testamencie swój majątek papieżowi. Ufają, że zostanie on użyty we właściwy sposób.

Kardynał Krajewski przyznaje, że w okresie letnim przeznaczanych jest wiele pieniędzy, aby wspomóc ubogich na całym świecie. Przypomina słowa Franciszka, że jeśli jego konto jest puste to znaczy, że jest dobre i ewangeliczne. Jałmużnik papieski dodaje, że Watykan posiada kanały, aby skutecznie i szybko docierać z pomocą tam, gdzie jest ona aktualnie najbardziej potrzebna.

„Poprzez nuncjuszy z różnych krajów jesteśmy informowani o problemach związanych również z covidem, o których świat często zapomina. Są to takie kraje jak np. Ekwador, Filipiny Burundi oraz Kongo - mówi kard. Krajewski.

Pomoc dla najbiedniejszych krajów

Ojciec Święty, za pół miliona dolarów, zakupił tomograf komputerowy dla szpitala prowadzonego przez misjonarzy na Madagaskarze. Dostęp do niego będą mieli ludzie ubodzy, których często nie są otoczeni opieką lekarską.

DEON.PL POLECA

Kardynał Krajewski dodaje także, że wkrótce Stolica Apostolska prześle czterem krajom po pół miliona dolarów, aby mogły w najuboższych zakątkach świata stworzyć ambulatoria, gdzie ludzie będą mogli się zaszczepić oraz otrzymać niezbędną pomoc. "W ciągu dwóch-trzech dni praktycznie wszędzie jesteśmy w stanie dostarczyć najbardziej potrzebne lekarstwa“ - mówi jałmużnik papieski.

Źródło: vaticannews.va / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jan Kaczkowski, Katarzyna Szkarpetowska

Dekalog, słowo po słowie z Księdzem Janem Kaczkowskim

Słuchaliśmy Go, bo na co dzień żył tym, co głosił. Docenialiśmy Go, bo poważnie traktował ludzkie problemy. Podziwialiśmy Go, bo do ostatnich chwil cierpliwie odpowiadał na nasze...

Skomentuj artykuł

Kard. Krajewski dziękuje ludziom za hojne wsparcie papieskiej dobroczynności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.