Kard. Krajewski organizuje zbiórkę odzieży termicznej dla mieszkańców Ukrainy

Kard. Krajewski organizuje zbiórkę odzieży termicznej dla mieszkańców Ukrainy
Kard. Konrad Krajewski (fot. KSM Polska / YouTube.com)
KAI / tk

Dykasteria ds. Posługi Miłosierdzia prosi o pomoc w zbiórce odzieży termicznej, która za miesiąc zostanie przekazana mieszkańcom Ukrainy, mierzących się w tym roku z wyjątkowo ciężką zimą. Apel o włączenie się w tę inicjatywę wystosował papieski jałmużnik, kard. Konrad Krajewski.

Dar od Watykanu dla Ukrainy

Odzież termiczna ma być bożonarodzeniowym darem, jaki watykańska Dykasteria ds. Posługi Miłosierdzia przekaże w pierwszej połowie grudnia mieszkańcom Ukrainy, których - ze względu na brak prądu, gazu i trwającą wojnę - czeka w tym roku wyjątkowo ciężka zima.

DEON.PL POLECAPrefekt tej dykasterii kard. Konrad Krajewski, który w imieniu papieża Franciszka zajmuje się niesieniem pomocy potrzebującym, zaapelował do pracowników Watykanu o włączenie się w zbiórkę potrzebnych materiałów, pomagających utrzymać organizm w cieple - np. koszulek termicznych, przeznaczonych dla mężczyzn, kobiet i dzieci.

Apel jest otwarty dla wszystkich, którzy w ten sposób chcieliby okazać wsparcie tym, którzy trwającej inwazji rosyjskiej nie opuścili swojego kraju.

Jak pomóc Ukraińcom?

Ubrania termiczne można przynosić osobiście do watykańskiego Biura Dobroczynności Apostolskiej lub wysłać paczką na adres Elemosineria Apostolica, Cortile Sant’Egidio, 00120 Città del Vaticano. Zbiórka potrwa do początku grudnia.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Porosło

Publikacja jest zapisem lekko przeredagowanych homilii, które ks. Krzysztof Porosło głosił w 2020 i 2021 roku na mszach roratnich w ramach działań Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w Krakowie. Książka może służyć wszystkim, którzy przez medytację...

Skomentuj artykuł

Kard. Krajewski organizuje zbiórkę odzieży termicznej dla mieszkańców Ukrainy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.