Kard. Krajewski w czasie epidemii pracuje na zwiększonych obrotach: na ulicy dzieje się Ewangelia

Kard. Krajewski w czasie epidemii pracuje na zwiększonych obrotach: na ulicy dzieje się Ewangelia
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
1 rok temu
Crux / kk

Kard. Konrad Krajewski w trakcie epidemii pracuje na zwiększonych obrotach. Każdego dnia przemierza setki kilometrów, aby dotrzeć z pomocą do najbardziej potrzebujących.

"Tylko w tym tygodniu polski kardynał zawiózł dostawy jedzenia dla dwóch rzymskich klasztorów, w których dziesiątki sióstr są zakażone koronawirusem" - pisze Paulina Guzik na łamach "Crux".

"Firmy rozdają tony żywności, dlatego trzeba je dostarczyć zanim się zepsuje" - mówi kardynał dziennikarce. W sobotę kardynał pokonał prawie 250 kilometrów aby ogarnąć dostawy, ale nie narzeka, bo obostrzenia zaskutkowały zmniejszonym ruchem samochodowym w Rzymie.

Sam został przebadany na obecność wirusa Covid-19. Testy wyszły negatywnie. "Zrobiłem to dla dobra ubogich oraz moich współpracowników, którzy muszą być bezpieczni" - wyjaśnia.

W trakcie trwającej epidemii, która każdego dnia pochłania życia setek Włochów, kard. Krajewski zasłynął otwarciem kościołów, w których mogli znaleźć schronienie bezdomni. Prosił również proboszczów, aby udostępnili ubogim własne łazienki, tak żeby ci bez dachu nad głową, mogli zadbać o higienę osobistą.

"Poszedłem do jednego klasztoru i pytam: «Ilu was tam jest?». Mówią, że dwudziestu. To znaczy, że w klasztorze jest dwudziestu mężczyzn, którzy mogą służyć ubogim! Nie musimy ryzykować życiem świeckich wolonatariuszy, skoro ludzie Kościoła mogą to robić" - wyjaśnia Krajewski. Ma także wiadomość dla wszystkich studentów papieskich uczelni, którzy są teraz w Rzymie. "Odłóżcie podręczniki do teologii - teraz na ulicy dzieje się Ewangelia".

Papieski jałmużnik pytany o to, czy boi się, że się zarazi wirusem, odpowiada żartobliwie: "Złego licho nie weźmie".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Konrad Krajewski
35,91 zł
39,90 zł

Ewangelia przełożona na konkret codziennego życia

Konrad Krajewski uważa, że ludziom trzeba pomagać dziś, a nie jutro, że trzeba się dzielić tym, co mamy najdroższego. O sobie mówi, że jest jak „pogotowie ratunkowe Franciszka”. O...

Skomentuj artykuł

Kard. Krajewski w czasie epidemii pracuje na zwiększonych obrotach: na ulicy dzieje się Ewangelia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.