Kard. Krajewski przyjedzie we wtorek wieczorem do Kijowa

Kard. Krajewski przyjedzie we wtorek wieczorem do Kijowa
Fot. Maskacjusz TV / Youtube
KAI / kb

Dziś wieczorem do stolicy Ukrainy, Kijowa przybędzie papieski jałmużnik i specjalny wysłannik papieża Franciszka do spraw pomocy humanitarnej na Ukrainie, kard. Konrad Krajewski.

Kard. Krajewski jedzie do Kijowa

Jak powiedział agencji SIR nuncjusz apostolski w Kijowie, abp Visvaldas Kulbokas „będzie to wspaniała okazja do przeżycia całego Triduum Paschalnego razem z Jego Eminencją, co dla mnie będzie także znakiem wielkiej bliskości osobistej Papieża”. „Spędzimy te dni razem, aby przekazać ambulans, dar Ojca Świętego, do szpitala w Kijowie; aby odwiedzić miejsca w okolicach Kijowa, które ucierpiały i doświadczyły rzeczy niewiarygodnych i nie możliwych do opisania, aby spotkać się ze wspólnotami katolickimi i wraz z nimi się modlić. Z pewnością jest wiele pilnych spraw, ale mimo to postaramy się przeżyć Triduum Paschalne na intensywnej modlitwie” – zapewnił abp Kulbokas.

Jutro, w środę, będzie to dzień poświęcony przede wszystkim spotkaniom i wizytom. W Wielki Czwartek, jako symboliczny akt umycia nóg, odbędzie się przekazanie ambulansu, daru Ojca Świętego, Instytutowi Kardiologicznemu w Kijowie, a następnie udział w liturgii Wielkiego Czwartku "in coena Domini" w kościele św. Mikołaja. „Jest to prawdziwy kościelny symbol okresu, który przeżywamy, ponieważ górna część jest wykorzystywana, także we współpracy z rządem ukraińskim, do dystrybucji pomocy humanitarnej, podczas gdy liturgia odbywa się pod ziemią, w swego rodzaju krypcie” - powiedział nuncjusz.

Następnie w Wielki Piątek, „planujemy z kardynałem odwiedzić ten straszny trójkąt: Worzel, Irpień, Buczę i Borodiankę. "Nie wiemy, ile będziemy mogli zobaczyć, ponieważ jest to teren zniszczony, prawie całkowicie, i dlatego poruszanie się po nim, choć pod eskortą policji i władz, będzie bardzo powolne i trudne. Udamy się na to terytorium, aby być w miejscach, gdzie tak wielu ludzi cierpiało przez wiele dni, gdzie tak wielu umierało, aby razem z nimi modlić się Drogą Krzyżową i liturgią Męki Pańskiej” – powiedział nuncjusz.

Następnie, w Wielką Sobotę, w konkatedrze rzymskokatolickiej św. Aleksandra w Kijowie zostanie odprawiona Wigilia Paschalna z udziałem biskupa Witalija Krywieckiego i abp Światosława Szewczuka. "I wreszcie, w dzień Wielkanocy, liturgia zostanie odprawiona w katedrze katolickiej" – poinformował abp Visvaldas Kulbokas.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wincenty Łaszewski

Czy bez Bożej ingerencji w roku 1920 byłby możliwy jeden z największych triumfów polskiej armii? Czy odnieślibyśmy zwycięstwo nad muzułmanami pod Chocimiem, gdyby nie żarliwa modlitwa różańcowa mieszkańców Krakowa? I czy pozbawieni opieki Matki Bożej...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kard. Krajewski przyjedzie we wtorek wieczorem do Kijowa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.