Kard. Krajewski wraca z piątej misji na Ukrainie. „Misja jest spełniona”

Kard. Krajewski wraca z piątej misji na Ukrainie. „Misja jest spełniona”
Kard. Konrad Krajewski (fot. Skelia Tv / YouTube.com)
PAP / tk

Papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski wraca do Rzymu z piątej od początku wojny misji na Ukrainie, dokąd zawiózł kolejny transport z pomocą. Prefekt dykasterii do spraw Posługi Miłosierdzia spędził Boże Narodzenie w Kijowie.

Kard. Krajewski powraca z Ukrainy

Portal Vatican News podał, że polski kardynał wraca do Rzymu pustym furgonem. Na Ukrainę zawiózł transport generatorów prądu oraz koszulek termicznych. Jego urząd dalej prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup takiej odzieży.

Watykański portal przytoczył słowa kard. Krajewskiego: "Ojciec Święty wysłał mi wiadomość. Był zadowolony, że jest blisko z narodem ukraińskim poprzez swego jałmużnika".

59-letni papieski wysłannik opowiedział o cierpieniu ludności. - Wystarczy - stwierdził - pomyśleć o tych wielkich blokach bez światła, bez wody, bez możliwości skorzystania z łazienki.

DEON.PL POLECA

Dodał, że wszystkie generatory prądu, które zawiózł, już zostały rozdane i działają. Jak zaznaczył, "misja jest spełniona".

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Kard. Krajewski wraca z piątej misji na Ukrainie. „Misja jest spełniona”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.