Kard. Nycz będzie modlił się za powstańców na Cmentarzu Wolskim

Kard. Nycz będzie modlił się za powstańców na Cmentarzu Wolskim
foto episkopat.pl
PAP / jb

1 sierpnia w godzinie "W" we wszystkich kościoła stolicy zabiją dzwony, jako wyraz pamięci dla bohaterów Powstania Warszawskiego.

Kard. Kazimierz Nycz weźmie udział w uroczystościach przy pomniku Gloria Victis na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Wcześniej, o godz. 15. odprawi mszę św. na Cmentarzu Wolskim.

Zgodnie z tradycją 1 sierpnia od rana do późnych godzin wieczornych mieszkańcy stolicy będą oddawali hołd poległym i żyjącym uczestnikom Powstania Warszawskiego.

"Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz o godz. 10.15 złoży wieniec pod, znajdującym się przy kościele sióstr wizytek na Krakowskim Przedmieściu, pomnikiem kard. Stefana Wyszyńskiego, który podczas powstania pełnił posługę kapelana. Natomiast o godz. 15. na Cmentarzu Wolskim odprawi mszę św. w intencji poległych i żyjących powstańców" - poinformowało PAP biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

DEON.PL POLECA


Zapowiedziano, że w godzinę "W" kard. Nycz weźmie także udział w uroczystościach przy pomniku Gloria Victis na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Zgodnie z tradycją, 1 sierpnia w godzinie "W" we wszystkich kościoła stolicy zabiją dzwony. Decyzję w tej sprawie wydali: metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, ordynariusz warszawsko-praski bp Romuald Kamiński oraz biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek.

Podczas mszy świętych sprawowanych 1 sierpnia wierni będą pamiętać w modlitwie powszechnej o poległych powstańcach i mieszkańcach stolicy.

Ordynariusz warszawsko-praski bp Romuald Kamiński będzie modlił się w intencji poległych powstańców i ludności cywilnej stolicy godz. 18. w kościele Chrystusa Króla na Targówku, jednej z czterech świątyń, wzniesionych jako wotum za zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

W niedzielę, 2 sierpnia o godz. 18. zostanie odprawiona uroczysta msza św. w intencji powstańców warszawskich w sanktuarium św. Faustyny. "Właśnie z tego kościoła na Żytniej w 1944 roku Batalion +Parasol+ po mszy św. wyruszył do walk powstańczych na Woli" - przypomniano w informacji. Dodano, że niedzielę we mszy św. weźmie udział m.in. Grupa Historyczna Zgrupowania "Radosław".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Nycz będzie modlił się za powstańców na Cmentarzu Wolskim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.