Kard. Nycz jest Wielkim Przeorem Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie. Właśnie uczestniczy w jego spotkaniu

Kard. Nycz jest Wielkim Przeorem Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie. Właśnie uczestniczy w jego spotkaniu
fot. Archidiecezja Krakowska / YouTube
KAI / pk

Kard. Kazimierz Nycz uczestniczy w Rzymie w spotkaniu zwierzchników i przeorów Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie. Jednym z tematów jest obecna sytuacja w Ziemi Świętej oraz pomoc tamtejszym chrześcijanom.

Od 6 do 10 listopada w Rzymie odbywa się Konsulta Zakonu Rycerskiego Bożego Grobu w Jerozolimie, czyli spotkanie zwierzchników i przeorów zakonu bożogrobców z całego świata. Zwierzchnicy zakonu spotykają się co pięć lat - ostatni raz w 2018 roku. W tym roku kard. Fernando Filoni, wielki mistrz Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego, oraz kard. Pierbattista Pizzaballa, łaciński patriarcha Jerozolimy i wielki przeor Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego, oprócz zwierzchników zgromadzenia, zaprosili na spotkanie również przeorów poszczególnych zwierzchnictw.

DEON.PL POLECAKard. Kazimierz Nycz jest Wielkim Przeorem Polskiego Zwierzchnictwa Zakonu, natomiast zwierzchnikiem zakonu - Andrzej Sznajder.

Głównym założeniem Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie jest niesienie pomocy chrześcijanom w Ziemi Świętej

Głównym tematem spotkania jest formacja członków zakonu Zakonu Rycerskiego Bożego Grobu. Zwierzchnicy i przeorzy pracują nad Instrumentum laboris dotyczącym formacji. Po zakończeniu konsulty zostanie wydany dokument, który będzie wiodący, jeśli chodzi o formację członków zakonu.

Głównym założeniem zakonu jest niesienie pomocy chrześcijanom w Ziemi Świętej, zwłaszcza w sytuacji toczącej się obecnie wojny w Izraelu. W poniedziałek kard. Pierbattista Pizzaballa opowiedział uczestnikom spotkania o aktualnej sytuacji chrześcijan w Ziemi Świętej. Zakon podejmie inicjatywy charytatywne na rzecz tamtejszych chrześcijan, znajdujących się w tragicznej sytuacji z powodu wojny.W czwartek w bazylice św. Piotra w Watykanie odbędzie się Msza święta oraz spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Zobacz także Kard. Nycz: cywilizacja życia jest jednym z najbardziej aktualnych przesłań św. Jana Pawła II

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Kard. Nycz jest Wielkim Przeorem Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie. Właśnie uczestniczy w jego spotkaniu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.