Kard. Nycz po reportażu nt. neonazistów: aż trudno sobie to wyobrazić

Kard. Nycz po reportażu nt. neonazistów: aż trudno sobie to wyobrazić
(fot. PAP/Leszek Szymański)
KAI / sz

- Aż trudno to sobie wyobrazić - powiedział KAI kard. Kazimierz Nycz pytany o reportaż nt. neonazistów w Polsce. W sobotni wieczór stacja TVN24 wyemitowała materiał, w którym pokazano m.in. obchody rocznicy urodzin Adolfa Hitlera.

 

Metropolita warszawski nie chciał zbyt szeroko komentować tej sprawy, by - jak się wyraził - "nie rozpowszechniać" tego materiału. Przyznał, że reportaż oglądał. "Był to dla mnie naprawdę smutny wieczór" - wyznał kard. Nycz. Podkreślił, że zdaje sobie sprawę, iż młodzi ludzie "tacy nie są", a grupa pokazana w reportażu to "margines".

Kardynał podkreślił ogromną odpowiedzialność tych, którzy powinni zareagować na takie wydarzenia, jak te pokazane w reportażu. "Nie daj Boże, żeby się to wszystko rozszerzało, bo aż trudno sobie to wyobrazić, że można świętować coś takiego, jak to, co pokazano w materiale" - podkreślił metropolita warszawski.

W sobotę wieczorem stacja TVN24 wyemitowała reportaż zatytułowany "Polscy neonaziści". Nagrania wykonane ukrytą kamerą pokazują m.in. odbywające się w okolicach Wodzisławia Śląskiego obchody rocznicy urodzin Adolfa Hitlera.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Nycz po reportażu nt. neonazistów: aż trudno sobie to wyobrazić
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.