Kard. Parolin: Franciszek ze smutkiem przyjął wiadomość o śmierci abpa Tutu

Kard. Parolin: Franciszek ze smutkiem przyjął wiadomość o śmierci abpa Tutu
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
KAI / pk

"Papież Franciszek ze smutkiem przyjął wiadomość o śmierci abpa Desmonda Tutu i składa najserdeczniejsze kondolencje jego rodzinie i bliskim" - kard. Pietro Parolin w imieniu papieża Franciszka wysłał telegram kondolencyjny po śmierci anglikańskiego arcybiskupa.

Abp Desmond Tutu zmarł w niedzielę w wieku 90 lat.

"Pamiętając o Jego służbie dla Ewangelii poprzez promowanie równości rasowej i pojednania w rodzinnej Południowej Afryce, Jego Świątobliwość poleca Jego duszę miłującemu miłosierdziu Boga" - napisano. "Wszystkim, którzy opłakują Jego odejście, Papież Franciszek wyprasza Boże błogosławieństwo pokoju i pocieszenia w Panu Jezusie".

Abp Desmond Tutu w latach 1986-1996 był zwierzchnikiem Kościoła Anglikańskiego Południowej Afryki i laureatem Pokojowej Nagrody Nobla przyznanej mu w 1984 r. w uznaniu za walkę z apartheidem i wysiłki na rzecz pojednania narodowego w RPA.

DEON.PL POLECA

"Odejście do wieczności emerytowanego arcybiskupa Desmonda Tutu zamyka kolejny rozdział w procesie żegnania przez nasz naród całego pokolenia wybitnych Południowoafrykańczyków, którzy pozostawili nam w spadku wyzwoloną RPA" - napisał w oświadczeniu prezydent Cyril Ramaphosa.

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Kard. Parolin: Franciszek ze smutkiem przyjął wiadomość o śmierci abpa Tutu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.