Kard. Parolin: papież pragnie dialogu z Chinami

Kard. Parolin: papież pragnie dialogu z Chinami
(fot. shutterstock.com)
KAI / ml

Papież Franciszek pragnie, by dialog Watykanu z Chinami był konstruktywny. Zapewnił o tym jego najbliższy współpracownik, kardynał Pietro Parolin, w przesłaniu do uczestników konferencji zatytułowanej "Kościół katolicki w Chinach: między przeszłością i przyszłością".

Spotkanie zorganizowała rzymska Wspólnota św. Idziego wraz z Uniwersytetem Katolickim Sacro Cuore w Mediolanie i "World History Academy".
Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej ma nadzieję, że przyczyni się ono "do pogłębienia bardzo aktualnego tematu, również w perspektywie spotkania pomiędzy tysiącletnią kulturą chińską i chrześcijańskim dziedzictwem duchowym". 
Jest pewien też, że "obradom towarzyszyć będzie ten duch konstruktywny, do którego tak wiele razy zachęcał wspólnotę katolicką papież Franciszek". 
Założyciel Wspólnoty św. Idziego, Andrea Riccardi otwierając obrady konferencji zwrócił uwagę na "przyspieszenie relacji", do jakiego doszło na początku pontyfikatu Franciszka, a przede wszystkim na zmianę perspektywy: 
"Wraz z obecnym papieżem kwestia chińska została całkowicie ogołocona z ideologii, przenosząc się na płaszczyznę spotkania Kościoła z wielką tysiącletnią kulturą. Ułatwia to dialog i otwiera nowe perspektywy" - zauważył włoski historyk.
DEON.PL POLECA
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Parolin: papież pragnie dialogu z Chinami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.