Kard. Parolin: papież pragnie zawieszenia broni na Ukrainie

Kard. Parolin: papież pragnie zawieszenia broni na Ukrainie
Papież Franciszek podczas audiencji w Watykanie (fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI)
KAI / tk

- Ojciec Święty pragnie, aby na Ukrainie doszło do zawieszenia broni - powiedział sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard, Pietro Parolin telewizji katolickiej Tv2000.

- Pozostawienie ludności ukraińskiej w mroku i chłodzie jest nie do pomyślenia i nie do utrzymania – stwierdził najbliższy współpracownik papieża Franciszka.

Kard. Parolin podkreślił, że Stolica Apostolska od początku konfliktu na wielką skalę była gotowa do pośredniczenia, ale „do tej pory jednak nie doczekaliśmy się żadnej odpowiedzi”.

Watykan niesie pomoc Ukrainie

- Ojciec Święty ciągle i żarliwie apeluje o zakończenie wojny. Stolica Apostolska niesie pomoc humanitarną, ponieważ sytuacja na Ukrainie staje się coraz bardziej nie do zniesienia, z ludnością pozostawioną w ciemności i w zimnie z powodu bombardowania instalacji cywilnych, co jest czymś naprawdę nie do pomyślenia; a następnie są działania dyplomatyczne, które na razie nie przyniosły wielkich rezultatów – stwierdził kard. Parolin.

Źródło: KAI / tk

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Kard. Parolin: papież pragnie zawieszenia broni na Ukrainie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.