Kard. Parolin rozmawiał z Franciszkiem i zdradził, jak papież się czuje

Kard. Parolin rozmawiał z Franciszkiem i zdradził, jak papież się czuje
Kard. Pietro Parolin (fot. Vatican News / YouTube.com)
KAI / tk

Kard. Pietro Parolin w wywiadzie dla TV2000 powiedział o stanie zdrowia papieża Franciszka. - Powiedział mi, że nie ma absolutnie żadnego problemu, wyszedł także z grypy – zaznaczył hierarcha.

Kard. Parolin odniósł się także do sytuacji na Bliskim Wschodzie. - Wydaje mi się, że na Bliskim Wschodzie pojawia się jakiś przebłysk nadziei. Widzimy, że dyplomacja pracuje nad zawieszeniem broni i dostępem do pomocy humanitarnej – powiedział.

DEON.PL POLECA
Jak zaznaczył, ta ostatnia kwestia jest szczególnie delikatna, bo w Strefie Gazy potrzeba bardzo żywności, leków i opieki medycznej. - Miejmy nadzieję, że owa dyplomatyczna aktywność dojrzeje i stanie się rozejmem na tym udręczonym terytorium – powiedział watykański sekretarz stanu.

Jak czuje się papież Franciszek?

Purpurat został też zapytany o zdrowie papieża Franciszka. - Mogę powiedzieć, że Ojciec Święty ma się dobrze, ponieważ widziałem go wczoraj wieczorem, gdy wracał z wizyty [lekarskiej]. Była to rutynowa wizyta. Powiedział mi, że nie ma absolutnie żadnego problemu, wyszedł także z grypy. Zeszłej nocy widziałem go więc w dobrym stanie i on sam zapewniał mnie o tym – odpowiedział.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Rozeznawać, by żyć w pełni

Życie jest utkane z różnych decyzji. Wybory nas konstytuują, pomagają nam stać się sobą: ludźmi spełnionymi i świadomymi tego, kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być. Mają istotne znaczenie także w naszej...

Skomentuj artykuł

Kard. Parolin rozmawiał z Franciszkiem i zdradził, jak papież się czuje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.