Kard. Ranjith: władze Sri Lanki zniszczyły oświatę

Kard. Ranjith: władze Sri Lanki zniszczyły oświatę
(fot. Tony Ballioni / (CC BY-SA 3.0) / Wikimedia Commons)
KAI / kk

Sri Lanka boryka się z niskim poziomem nauczania i marginalizowaniem religii w szkołach. W obronie systemu oświaty, przed jego zupełną zapaścią występuje arcybiskup stołecznego Colombo.

Władze, które rządziły Sri Lanką zniszczyły nasz system edukacji - powiedział arcybiskup Colombo, kard. Malcolm Ranjith. Hierarcha wyjaśnia, że widać to choćby po rozbudowanym do granic systemie płatnych zajęć dodatkowych, bez których - jak mówią rodzice - ich dzieci nie są w stanie zdać egzaminów. Centra doszkalające są wielkim źródłem dochodów dla pracowników oświaty i państwa.

Kard. Ranjith zauważa, że kolejne rządy nie tylko przyczyniły się do obniżenia poziomu nauczania, ale pozbawiły go również wymiaru religijnego. Stał się on szkołą dyscypliny politycznej.

W tych sprawach kard. Ranjith napisał kilka listów do kolejnych rządów, a także do prezydenta. Otrzymał pozytywne odpowiedzi. Niestety za słowami nie stały żadne działania. Nie ma sensu wydawać oświadczeń, jeżeli za obietnicami nie ma konkretnych decyzji - stwierdził hierarcha.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Ranjith: władze Sri Lanki zniszczyły oświatę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.