Kard. Sarah odwiedził Benedykta XVI

7 miesięcy temu
KAI /kb

Kard. Robert Sarah, były prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów odwiedził Benedykta XVI. "Spotkanie z papieżem-seniorem odbyło się w minioną sobotę i przebiegło w braterskiej atmosferze" - napisał kard. Sarah na Twitterze we wtorek wieczorem.

Zamieścił też zdjęcie ze spotkania. Poinformował, że z opóźnieniem złożył gratulacje z okazji 94. urodzin papieża Ratzingera i jeszcze raz wyraził uznanie dla jego wielkich zasług.

Na początku 2020 roku kard. Sarah wywołał "burzę" publikacją książki, w której jako współautora zamieścił Benedykta XVI. Publikacja pt. "Z głębi naszych serc" była obroną kapłaństwa i obowiązkowego celibatu.

Wielu komentatorów uznało ją za afront wobec papieża Franciszka. Po gorącej medialnej dyskusji papież-senior oświadczył, że współautorem książki nie jest, a w publikacji został jedynie wykorzystany jego tekst napisany latem 2019 roku.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Klaus Schatz SJ
17,15 zł
49,00 zł

Praca niemieckiego teologa, Klausa Schatza SJ, podejmuje jeden z najbardziej intrygujących tematów związanych z dziejami Kościoła - historię papiestwa. Instytucja papiestwa jest wszakże rzeczywistością, która pozostaje w środku prawie wszystkich problemów Kościoła, żadnego z nich...

Skomentuj artykuł

Kard. Sarah odwiedził Benedykta XVI
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.