10 inspirujących myśli Benedykta XVI

10 inspirujących myśli Benedykta XVI
depositphotos.com
Benedykt XVI

Benedykt XVI kończy 94 lata. Pamiętamy o nim w naszych modlitwach i przypominamy 10 ważnych cytatów papieża seniora, które mogą być drogowskazami w wierze. Benedykcie XVI, niech Bóg Cię błogosławi!

1. Ten, kto w cierpliwości trwa przed milczącym Bogiem – a może trzeba będzie trwać bardzo długo – modli się prawdziwie.

2. Człowiek, który nie stawia czoła cierpieniu, nie akceptuje życia. Ucieczka przed cierpieniem jest ucieczką przed życiem.

3. Ostatnim słowem historii świata będzie zwycięstwo miłości.

DEON.PL POLECA

4. U początku bycia chrześcijaninem nie ma decyzji etycznej czy jakiejś wielkiej idei, ale natomiast spotkanie z wydarzeniem, z Osobą, która nadaje życiu nową perspektywę, a tym samym decydujące ukierunkowanie.

5. W Kościele nikt nie jest zbędny, nikt! Wszyscy mogą i powinni znaleźć w nim swe miejsce.

6. Bez prawdy miłość staje się sentymentalizmem. Miłość staje się pustym słowem, które można dowolnie pojmować. Na tym polega nieuchronne ryzyko, na jakie wystawiona jest miłość w kulturze bez prawdy. Pada ona łupem emocji oraz przejściowych opinii jednostek, staje się słowem nadużywanym i wypaczonym i nabiera przeciwstawnego znaczenia.

7. Wiara bowiem rośnie, gdy przeżywana jest jako doświadczenie otrzymanej miłości i kiedy jest przekazywana jako doświadczenie łaski i radości.

8. Kapłaństwo byłoby zbezczeszczone, gdyby się stało czymś innym niż służbą.

9. Święci są największymi dobroczyńcami ludzkości!

10. Cierpliwość jest codzienną formą miłości.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Peter Seewald

Chłopiec z bawarskiej wioski na skraju Alp zostaje głową najstarszej, największej i najbardziej tajemniczej instytucji na świecie, Kościoła katolickiego z miliardem trzystu tysiącami członków! Tym samym po raz pierwszy od pięciuset lat katedrę Piotra ponownie...

Skomentuj artykuł

10 inspirujących myśli Benedykta XVI
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.