Kard. Schönborn: Osiem błogosławieństw to „karta świętości”

Kard. Schönborn: Osiem błogosławieństw to „karta świętości”
(fot. 3ltvlive / youtube.com)
KAI / sz

Osiem błogosławieństw z Kazania na Górze, to „karta świętości” – stwierdził kardynał Christoph Schönborn. Metropolita wiedeński sprawując Mszę św. w katedrze św. Szczepana w uroczystość Wszystkich Świętych powiedział, że „ubodzy w duchu”, to nie ludzie ograniczeni w swojej zdolności do myślenia, ale ludzie, świadomi swego ubóstwa. „Cisi” nie są bynajmniej słabi, lecz silni wewnętrznie, którzy dlatego mogą zaprowadzić pokój, „bo mają w sobie pokój”. A ludzie „czystego serca”, to ci, którzy swoją drogą idą „nie zygzakiem, lecz prosto”.

Arcybiskup Wiednia mianem wielkiego świętego z najbliższych nam czasów określił niedawno beatyfikowanego Carlo Acutisa. Zmarły w wieku 15 lat młody Włoch już jako 10-latek potrafił układać programy komputerowe; był głęboko wierzący i bardzo kochał najuboższych. Ogłoszony błogosławionym przed miesiącem w Asyżu Carlo Acutis jest dziś we Włoszech postacią bardzo popularną.

Ze względu na surowe przepisy związane z pandemią COVID-19 została ograniczona zazwyczaj bogata oprawa muzyczna liturgii Wszystkich Świętych. Zamiast planowanej Mszy C-Dur Ludwiga van Beethovena, ograniczono się tylko do muzyki organowej oraz śpiewu scholi. Również w Dniu Zadusznym nie zabrzmi w wiedeńskiej katedrze tradycyjnie wykonywane tego dnia Requiem Mozarta.

Uroczystość Wszystkich Świętych jest drugim – obok wspomnienia św. Szczepana Męczennika - świętem patronalnym katedry wiedeńskiej. Obchodzone jest od chwili poświęcenia chóru w 1365 roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko
16,09 zł
22,97 zł

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Kard. Schönborn: Osiem błogosławieństw to „karta świętości”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.