Kard. Schönborn: zdumiewające, jak wiele już zrobił papież Franciszek

Kard. Schönborn: zdumiewające, jak wiele już zrobił papież Franciszek
Fot. Shalom World / YouTube.com
KAI / tk

Kardynał Christoph Schönborn jest pełen podziwu dla dokonań papieża Franciszka. „To zdumiewające, ile zdołał do tej pory poruszyć ten pierwszy papież, który przyjął imię Franciszek”, napisał arcybiskup Wiednia na łamach bezpłatnej gazety „Heute”.

Nawiązując do przypadającej dziś 85. rocznicy urodzin Ojca Świętego kard. Schönborn zwrócił uwagę, że urodzony w Argentynie papież nie wykazuje oznak zmęczenia. Chociaż Franciszek ma „niemało przeciwników”, to oczywiście nie myśli o rezygnacji.

Jorge Mario Bergoglio miał już 76 lat, gdy zebrani na konklawe kardynałowie, wśród nich Christoph Schönborn, wybrali go w 2013 roku na następcę papieża Benedykta XVI, który niespodziewanie zrezygnował z urzędu. „Jestem pod wrażeniem jego ciepła, jego humoru, ale także jego odwagi i stanowczości”, napisał w dzisiejszym komentarzu arcybiskup Wiednia.

Podkreślił, że Franciszek pragnie odnowy Kościoła, dużą rolę odrywa w tym opcja na rzecz ubogich. Luksus, przepych i marnotrawstwo odrażają papieża, który nadal żyje skromnie w domu gościnnym św. Marty w Watykanie. „Często widziałem, gdy przy obiedzie ustawiał się w kolejce do samoobsługi”, wspomniał arcybiskup Wiednia, który dobrze zna Franciszka.

DEON.PL POLECA

Papież jest także „niewygodnym głosem napomnienia”, aby przyjrzeć się trudnej sytuacji uchodźców. Mówił: „nie lubię pieniędzy, ale potrzebuję ich dla biednych”. Dlatego Franciszek walczy o reorganizację finansów w Watykanie i wzywa świat, by mniej wydawał na broń, a więcej na potrzebujących. Jego wielką troską jest ochrona stworzenia, przypomniał kard. Schönborn i nawiązał do licznych wysiłków papieża, wykraczających także poza granice religijne. „Modlę się za niego, nie tylko dzisiaj! Niech pozostanie z nami”, życzy austriacki hierarcha.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Kard. Schönborn: zdumiewające, jak wiele już zrobił papież Franciszek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.