Kard. Tagle: adwent wymaga od nas konkretnych działań wobec potrzebujących

Kard. Tagle: adwent wymaga od nas konkretnych działań wobec potrzebujących
(fot. caritas Internationalis/youtube.com)
KAI / ms

„Jezus urodził się jako uchodźca, w biedzie i trudnych warunkach. Jednak nigdy nie stracił miłości do ludzi. Mam nadzieję, że nikt z nas nigdy nie przestanie kochać” – napisał kard. Luis Antonio Tagle w przesłaniu na Adwent.

Przewodniczący Caritas Internationalis zwrócił uwagę, że Adwent wymaga od nas konkretnych działań i aktów solidarności z potrzebującymi. Okres ten stwarza sposobność, aby pomyśleć jak możemy pomóc migrantom i uchodźcom. „Ich trudności przypominają o tych, które przeżywała Święta Rodzina. Musieli opuścić swoje domy i ukrywać się, wielu nie zostało dobrze przyjętych w miejscach, do których trafili, nie było dla nich «miejsc w gospodach». Ich dzieci przyszły na świat w ubóstwie i chłodzie, z dala od rodzinnych stron” – powiedział hierarcha.

Zdaniem purpurata wskazuje to na podobieństwo do losów Świętej Rodziny. „Jeżeli wsłuchamy się w ich historie, zrozumiemy, że są one naszymi historiami. Mamy wspólną drogę i możemy ją razem dzielić” – powiedział kard. Tagle, nawiązując do kampanii Caritas „Share the Journey” przygotowanej na rzecz migrantów i uchodźców.

Inspiracją dla tej kampanii była młoda kobieta o imieniu Nasrin, która pracuje dla Caritas w Bangladeszu i zajmuje się dziećmi uchodźców. Zdaniem hierarchy jest przykładem „adwentowych cech”. „Poprzez swoją pracę i miłość Nasrin jest współczesnym świadkiem Matki Jezusa, Maryi. Te cechy to: miłość, radość, cierpliwość, pokora i dobroć” – wymienił kard. Tagle.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Tagle: adwent wymaga od nas konkretnych działań wobec potrzebujących
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.