Kard. Tagle: wg papieża Azja jest przyszłością Kościoła

Kard. Tagle: wg papieża Azja jest przyszłością Kościoła
(fot. J-Ronn / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)
6 lat temu
KAI / pk

Przyszłość Kościoła jest w Azji - powiedział papież Franciszek filipińskiemu kardynałowi Louisowi Antonio Tagle, który ujawnił to podczas konferencji w Papieskim Ateneum Filozofii, Teologii i Prawa Kanonicznego w indyjskim mieście Bangalore.

58-letni metropolita Manili wyznał, że poprosił Ojca Świętego, by zwolnił go z przyjęcia funkcji przewodniczącego Caritas Internationalis i Katolickiej Federacji Biblijnej, ale Franciszek zaoponował i powiedział, że chciał powierzyć te obowiązki właśnie komuś z kontynentu azjatyckiego, gdyż tam jest "przyszłość Kościoła".

Kard. Tagle zaznaczył, że nie chodzi tu o wyróżnienie. Raczej jest to "wyzwanie, proroctwo i wielkie wezwanie", a także wielka odpowiedzialność i "wielka misja". Dodał, że katolicy w Azji swą misję traktują z wielką powagą, starając się znaleźć sposoby wniesienia swego wkładu w życie Kościoła na całym świecie w dziedzinie refleksji i konkretnych dzieł.

Filipiński purpurat zauważył, że Kościół coraz bardziej przesuwa się ku Azji, Afryce i Oceanii. - Miejsca wielkiego cierpienia i bólu stały się środkiem ciężkości życia i refleksji Kościoła - zaznaczył kard. Tagle.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Tagle: wg papieża Azja jest przyszłością Kościoła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.