Kard. Tagle wzywa do pomocy niedożywionym dzieciom

Kard. Tagle wzywa do pomocy niedożywionym dzieciom
(fot. ShalomWorldTV / youtube.com)
KAI / sz

Metropolita Manili, kard. Luis Antonio Tagle zaapelował do filipińskich katolików o zaangażowanie w okresie Wielkiego Postu w działalność charytatywną.

Chodzi zwłaszcza w pomoc w dożywieniu ubogich dzieci. Wezwał do pogłębienia relacji z Bogiem poprzez przekazywanie ofiar, które przeznaczone będą na posiłek w ramach kampanii "Fast2 Feed" w Archidiecezji Manila, stanowiący część programu Hapag-Asa Kościoła filipińskiego.

 

"Zmieńmy życie tych głodnych i niedożywionych dzieci, ofiarowując im to, co możemy zaoszczędzić podejmując post w obecnym okresie" - napisał kard. Tagle. Dodał, że praktykowanie czynnej miłości jest konkretnym dowodem na to, że staramy się naśladować Jezusa i czynimy ze swojego życia dar konkretnej miłości dla potrzebujących.

W tym roku ogólnokrajowy program Hapag-Asa, którego celem jest przeciwdziałanie niedożywieniu dzieci do 12 roku życia, chce zapewnić jeden posiłek dziennie dla 30 tys. dzieci przez 120 dni. Za 10 peso dziennie, to jest około 70 polskich groszy, można podać dziecku posiłek na bazie manny. "Opakowanie z manną" to formuła posiłku ryżowego wzbogaconego witaminami zmieszanymi z warzywami. Programy żywieniowe są uzupełniane praktycznymi szkoleniami dla rodziców, obejmującymi również sesje edukacyjne z zakresu wartości zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Pomaga on również społecznościom, a zwłaszcza matkom, w tworzeniu grup samopomocy, które pomogą w tworzeniu własnych inicjatyw na rzecz wychodzenia z ubóstwa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Luis Antonio G. Tagle, Lorenzo Fazzini, Gerolamo Fazzini

Czego potrzebuje Kościół, by sprostać wyzwaniom nowoczesności

Przyjaciele mówią na niego „Chito”. Tym zdrobnieniem posługuje się na swoim koncie na Twitterze. Nie zmieniła tego nawet nominacja kardynalska w 2012 r. 

Luis Antonio Tagle wyróżnia...

Skomentuj artykuł

Kard. Tagle wzywa do pomocy niedożywionym dzieciom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.