Kardynał Becciu: można być gejem i być dobrym księdzem

Kardynał Becciu: można być gejem i być dobrym księdzem
(fot. Vatican News - Italiano / youtube.com)
PAP / kk

"Można być gejem i wieść życie dobrego księdza; ważne jest to, by przestrzegać ślubów czystości, bo to jest prawdziwy wybór" - powiedział w niedzielę prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynał Angelo Becciu. Pedofilię w Kościele nazwał "tsunami".

"Być gejem to nie grzech, ale bardziej niż o aprobatę dla świata gejów chodzi o szacunek" - podkreślił jeden z najważniejszych watykańskich hierarchów na Festiwalu Idei w Bolonii, zorganizowanym przez dziennik "La Repubblica".

Niemiecki biskup: nie mam problemu z księżmi-homoseksualistami >>

Kardynał Angelo Becciu położył nacisk na to, że nie można mylić homoseksualizmu z pedofilią.

Nadużycia seksualne - mówił - "to tsunami, które przydarzyło się Kościołowi na całym świecie, to plaga, która dotknęła każdy kraj".

DEON.PL POLECA

Czy za pedofilię w Kościele odpowiedzialni są księża-homoseksualiści? [WYJAŚNIAMY] >>

Odnosząc się do lutowego szczytu w Watykanie na temat walki z pedofilią i ochrony nieletnich, bliski współpracownik papieża oświadczył: "Postanowiliśmy wtedy, że będziemy bardziej surowi w ocenie kandydatów do kapłaństwa".

"Musimy martwić się o ofiary, przede wszystkim i nade wszystko. One przeżyły dramat, coś najgorszego, co może się wydarzyć" - dodał kardynał Becciu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Danuta Piekarz

Niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce! (Ef 4,26)

Często myślimy, że gniew jest zły i grzeszny. Tymczasem w Piśmie Świętym wielokrotnie odnajdujemy obraz zagniewanego Boga. Jak to rozumieć? Czy Bóg się „złości” tak samo...

Skomentuj artykuł

Kardynał Becciu: można być gejem i być dobrym księdzem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.