Kardynał Becciu: można być gejem i być dobrym księdzem

Kardynał Becciu: można być gejem i być dobrym księdzem
(fot. Vatican News - Italiano / youtube.com)
PAP / kk

"Można być gejem i wieść życie dobrego księdza; ważne jest to, by przestrzegać ślubów czystości, bo to jest prawdziwy wybór" - powiedział w niedzielę prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynał Angelo Becciu. Pedofilię w Kościele nazwał "tsunami".

"Być gejem to nie grzech, ale bardziej niż o aprobatę dla świata gejów chodzi o szacunek" - podkreślił jeden z najważniejszych watykańskich hierarchów na Festiwalu Idei w Bolonii, zorganizowanym przez dziennik "La Repubblica".

Niemiecki biskup: nie mam problemu z księżmi-homoseksualistami >>

Kardynał Angelo Becciu położył nacisk na to, że nie można mylić homoseksualizmu z pedofilią.

Nadużycia seksualne - mówił - "to tsunami, które przydarzyło się Kościołowi na całym świecie, to plaga, która dotknęła każdy kraj".

Czy za pedofilię w Kościele odpowiedzialni są księża-homoseksualiści? [WYJAŚNIAMY] >>

Odnosząc się do lutowego szczytu w Watykanie na temat walki z pedofilią i ochrony nieletnich, bliski współpracownik papieża oświadczył: "Postanowiliśmy wtedy, że będziemy bardziej surowi w ocenie kandydatów do kapłaństwa".

"Musimy martwić się o ofiary, przede wszystkim i nade wszystko. One przeżyły dramat, coś najgorszego, co może się wydarzyć" - dodał kardynał Becciu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Danuta Piekarz
17,43 zł
24,90 zł

Niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce! (Ef 4,26)

Często myślimy, że gniew jest zły i grzeszny. Tymczasem w Piśmie Świętym wielokrotnie odnajdujemy obraz zagniewanego Boga. Jak to rozumieć? Czy Bóg się „złości” tak samo...

Skomentuj artykuł

Kardynał Becciu: można być gejem i być dobrym księdzem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.