Kardynał Krajewski na Ukrainie: brakuje łez i słów, by to opisać

Kardynał Krajewski na Ukrainie: brakuje łez i słów, by to opisać
Kardynał Konrad Krajewski przy mogile pomordowanych w Borodiance (fot. VATICAN MEDIA HANDOUT/EPA/PAP)
KAI/vaticannews.va/mk

- Dzięki Bogu, że jest wiara i że jesteśmy w Wielkim Tygodniu - powiedział kardynał Konrad Krajewski, który na Ukrainie odwiedził miejsca, gdzie doszło do masowych zbrodni na ludności cywilnej. - Po Wielkim Piątku... będzie Niedziela Zmartwychwstania – podkreślił kard. Krajewski.

Trwa wizyta kard. Konrada Krajewskiego w Kijowie oraz w innych miejscowościach Ukrainy. Jałmużnik papieski realizując życzenie Franciszka przeżywa z Ukraińcami najważniejsze momenty Triduum Paschalnego, aż do Niedzieli Wielkanocnej.

DEON.PL POLECA
Po czwartkowej Mszy Wieczerzy Pańskiej, połączonej z obrzędem obmywania nóg, kard. Krajewski wspólnie z nuncjuszem apostolskim na Ukrainie abp. Visvaldasem Kulbokasem, przeżył poruszającą Drogę Krzyżową w miejscowości Borodianka, na północ od Kijowa Borodianka to  jedno z najbardziej zniszczonych przez działania wojenne rejonów Ukrainy. Jałmużnik papieski zrelacjonował mediom watykańskim to, co widział w tej miejscowości i w drodze powrotnej do Kijowa.

- Wracamy teraz do Kijowa, z tych bolesnych dla każdego człowieka miejsc na świecie, gdzie wciąż znajdujemy tak wielu zabitych, w tym grób co najmniej 80 osób, pochowanych bez imienia i nazwiska. By to opisać brakuje łez i słów - mówił kard. Krajewski.

- Dzięki Bogu, że jest wiara i że jesteśmy w Wielkim Tygodniu, w Wielki Piątek, kiedy możemy zjednoczyć się z osobą Jezusa i razem z Nim wejść na krzyż, bo po Wielkim Piątku... będzie Niedziela Zmartwychwstania - podkreślił kard. Krajewski. - I być może On nam wszystko wyjaśni swoją miłością i zmieni także wszystko w nas, tę gorycz i to cierpienie, które nosimy w sobie od kilku dni, a szczególnie od dzisiaj - powiedział osobisty wysłannik papież na Ukrainę.

Krzysztof Ołdakowski SJ /vaticannews / Kijów

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Kardynał Krajewski na Ukrainie: brakuje łez i słów, by to opisać
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.