Karetka pogotowia od papieża trafiła na Ukrainę. Przekazał ją kard. Krajewski

Karetka pogotowia od papieża trafiła na Ukrainę. Przekazał ją kard. Krajewski
Fot. Skelia Tv / YouTube.com
KAI / tk

Kard. Konrad Krajewski przekazał we Lwowie - na ręce przewodniczącego Lwowskiej Administracji Państwowej Maksyma Kozyckiego - karetkę pogotowia, która jest darem papieża Franciszka dla pogrążonej w wojnie Ukrainy.

Spotkał się także z łacińskim metropolitą lwowskim abp Mieczysławem Mokrzyckim oraz greckokatolickim biskupem pomocniczym Wolodymirem Hrucą.

Wizyta jałmużnika papieskiego już drugą od chwili wybuchu wojny na Ukrainie. Tym razem wysłannik papieski przywiózł osobiście ambulans medyczny, podarowany Ukrainie przez Franciszka.

- Papież zawsze kieruje się logiką Ewangelii. Dlatego zawsze jest z tymi, którzy są najbardziej doświadczani, tak jak Jezus. Jego pomoc jest bardzo konkretna. Papież jest człowiekiem pokoju, a nie wojny – mówił we Lwowie kard. Krajewski.

– Jednak w czasie wojny należy pomagać tym, którzy są najbardziej obciążeni. Dlatego karetka jest chyba najbardziej odpowiednim gestem wobec ludzi, którzy są w tak trudnej sytuacji. Szczególnie tu we Lwowie, gdzie jest milion mieszkańców, a teraz jest jeszcze pół miliona uchodźców. Właściwie wszystkie karetki są odesłane na wojnę. Stąd papież, w ten sposób wyraża swoją miłość i bliskość z narodem ukraińskim.

DEON.PL POLECA

Kard. Krajewski zapytany, czy planuje jeszcze kolejne wizyty na Ukrainie, odpowiedział, że jeśli tylko będzie taka potrzeba, jest na to gotowy.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Joanna Podsadecka

Potrzeba nam dziś tylko jednego – odrobiny czułości

Wrażliwość na drugiego, choćby nie wiem jak był inny, choćby nie wiem jak był dziwny, jest właściwie kryterium zbawienia. Jeśli przestaniecie walczyć o relacje z najbliższymi, to...

Skomentuj artykuł

Karetka pogotowia od papieża trafiła na Ukrainę. Przekazał ją kard. Krajewski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.