Kardynał nominat Chávez: to niezasłużone wyróżnienie w imię abp. Romero

Kardynał nominat Chávez: to niezasłużone wyróżnienie w imię abp. Romero
(fot. youtube.com)
KAI / sz

- Przyjmuję to niezasłużone wyróżnienie w imię abp. Romero - powiedział kardynał nominat Gregorio Rosa Chávez z Salwadoru. Jest on jednym z pięciu nowych członków kolegium kardynalskiego, którzy zostaną do niego włączeni przez papieża Franciszka na konsystorzu 28 czerwca.

75-letni biskup pomocniczy archidiecezji San Salvador był w młodości bliskim współpracownikiem wspomnianego arcybiskupa Oscara Arnulfo Romero, męczennika, zamordowanego w 1980 i beatyfikowanego w 2015 r. Obecnie dobiega końca jego proces kanonizacyjny.

Kardynał nominat przyznał, że papieska decyzja była dla niego "wielką niespodzianką" i "darem Bożym". Wyraził przypuszczenie, że powodem, dla którego Franciszek wyniósł go do godności kardynalskiej jest miłość papieża do osoby bł. Oskara Romero.

Do nominacji bp. Rosy Chaveza odniosło się w specjalnym komunikacie salwadorskie ministerstwo spraw zagranicznych. Przypomniano w nim wkład przyszłego kardynała w zawarcie porozumienia pokojowego z 1992 r., kładącego kres wojnie domowej w tym kraju.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kardynał nominat Chávez: to niezasłużone wyróżnienie w imię abp. Romero
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.