Kardynał Sako: dziękujemy siłom bezpieczeństwa. Irak świętuje pokonanie ISIS

Kardynał Sako: dziękujemy siłom bezpieczeństwa. Irak świętuje pokonanie ISIS
(fot. youtube.com /tv2000it)
KAI/ ed

Irak świętuje rocznicę pokonania tzw. Państwa Islamskiego. Zwycięstwo zostało formalnie uznane 10 grudnia ubiegłego roku. Z tej okazji specjalne przesłanie wystosował kard. Louis Raphaël Sako. Do prezydenta zwrócił się z prośbą, by dzień Bożego Narodzenia był oficjalnym świętem w państwie.

"Z okazji rocznicy pokonania Państwa Islamskiego, wspólnie z całym narodem irackim, gratulujemy zwycięstwa i dziękujemy wszystkim siłom bezpieczeństwa, które dały swój wkład w wyzwolenie terytorium naszego państwa".

Te słowa chaldejski patriarcha Babilonu wystosował w przesłaniu na pierwszą rocznicę oficjalnego uwolnienia Iraku spod panowania islamskich ekstremistów.

Zachęta do wyelminowania kultury podziałów

Kard. Louis Sako zachęcił także Irakijczyków do zjednoczenia się, aby tworzyli jeden naród i przyczynili się do wyeliminowania kultury podziałów i wskazania, że ekstremizm i terroryzm to wielkie niebezpieczeństwa. Promujmy kulturę szacunku do drugiego, umocnijmy wartość pokoju i obywatelstwa działając na rzecz współistnienia - pisze hierarcha. Wyraża także nadzieję, że nowe rządy przyniosą Irakowi prawdziwe nowe narodziny.

Jednocześnie na stronie Patriarchatu ukazał się drugi list, tym razem zaadresowany do prezydenta Iraku, w którym kard. Sako prosi, aby dzień Bożego Narodzenia, 25 grudnia, stał się oficjalnym świętem w Iraku. "Postulat ten staje się tym bardziej zrozumiały - pisze patriarcha - jeżeli weźmie się pod uwagę szacunek, jaki nasi bracia muzułmanie mają do Chrystusa, którego imię jest wspomniane w 93 wersach Koranu".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kardynał Sako: dziękujemy siłom bezpieczeństwa. Irak świętuje pokonanie ISIS
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.