Kardynał zacytował Coldplay. Który utwór?

Kardynał zacytował Coldplay. Który utwór?
(fot. Nababan / Wikimedia Commons / CC BY 3.0)
PAP / pz

Przewodniczący Papieskiej Rady Kultury włoski kardynał Gianfranco Ravasi zacytował na swym profilu na Twitterze słowa z piosenki brytyjskiej grupy rockowej Coldplay. Wybitny biblista i znany erudyta po raz kolejny dał dowód zainteresowania współczesną muzyką.

Włoskie media odnotowały, że na profilu watykańskiego "ministra kultury", wymienianego nawet wśród faworytów przed niedawnym konklawe, znalazł się następujący cytat z piosenki zespołu Coldplay, grającego tzw. rock alternatywny: "Just because I’m losing doesn’t mean I’m lost" (To, że przegrywam nie znaczy, że się zagubiłem).

Słowa pochodzą z wydanej przez grupę w 2008 roku płyty "Viva la Vida or Death and All His Friends", co również kardynał Ravasi odnotował na swym profilu, obserwowanym przez ponad 47 tysięcy osób.

W lutym przewodniczący Papieskiej Rady Kultury, który zorganizował watykańskie sympozjum na temat kultur młodzieżowych, powiedział, że aby lepiej je poznać, wysłuchał płyty Amy Winehouse, zmarłej w wieku 27 lat brytyjskiej wokalistki. Podkreślił wtedy, że z tekstów piosenek rockowych "bije pytanie o sens, które jest wspólne wszystkim".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kardynał zacytował Coldplay. Który utwór?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.