Katalonia: biskupi proszą o wybaczenie ofiary wykorzystywania seksualnego

Katalonia: biskupi proszą o wybaczenie ofiary wykorzystywania seksualnego
(fot. Danil Sorokin // Unsplash)
KAI / kk

Katalońscy biskupi w specjalnym komunikacie proszą o przebaczenie ofiary wykorzystywania seksualnego przez duchownych. O możliwych przypadkach takich przestępstw w Katalonii pisała ostatnio miejscowa prasa.

"Kościół będzie działał z determinacją, aby chronić dzieci oraz dorosłych - eliminując każdy przejaw złej tolerancji bądź ukrywania - by wykorzenić z naszych wspólnot i z naszego społeczeństwa kulturę wykorzystywania seksualnego, ekonomicznego, władzy i sumienia" - czytamy w komunikacie.

DEON.PL POLECA

Reagując na przypadki wykorzystania seksualnego nieletnich przez "osoby zakonne lub kapłanów", o których donosi miejscowa prasa, biskupi zapowiadają podjęcie stanowczych kroków, aby takie sytuacje więcej się nie powtórzyły.

"Prosimy o przebaczenie ofiary, które zostały naznaczone na całe życie, i solidaryzujemy się z ich bólem; a także wszystkie osoby, które te fakty zgorszyły i zachwiały ich zaufanie do Kościoła". Katalońscy biskupi "stanowczo potępiają" wykorzystywanie seksualne nieletnich oraz "kulturę, która mu sprzyja bądź je usprawiedliwia".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Katalonia: biskupi proszą o wybaczenie ofiary wykorzystywania seksualnego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.