Katar: katolicy i muzułmanie o opiece paliatywnej

Katar: katolicy i muzułmanie o opiece paliatywnej
(fot. Fotos Presidencia El Salvador [CC0], via Wikimedia Commons)
KAI / sz

"Perspektywy chrześcijańskie i muzułmańskie opieki paliatywnej i końca życia" - to temat seminarium współorganizowanego przez Papieską Akademię Życia oraz amerykański Uniwersytet Georgetown w Katarze.

 

Specjaliści z zakresu etyki, medycyny, religii, chrześcijanie i muzułamanie spotykają się przez dwa dni w Dosze, w Katarze, aby przedyskutować problem troski o człowieka na terminalnym etapie życia. Zdaniem abp Vincenzo Paglii, przewodniczącego Papieskiej Akademii Życia, religie są nie tylko środkiem pomnażającym zakres opieki paliatywnej, ale stanowią jej prawdziwą siłę.

Z kolei dla Ahmada Dallala, dziekana na Uniwersytecie Georgetown, opieka paliatywna dotyka głęboko samej istoty człowieczeństwa. Wyraził on ogromne zadowolenie, że mógł wnieść wkład w zorganizowanie konferencji, która z pewnością przyczyni się do konstruktywnego dialogu międzyreligijnego na polu ochrony życia. Dwudniowe obradz będą także okazją do przedyskutowania możliwości oraz przeszkód dotyczących rozwoju oraz podejmowania dzieła opieki paliatywnej w konkretnym kontekście krajów islamskich.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Katar: katolicy i muzułmanie o opiece paliatywnej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.