Katolicy na ulicy: Nie trać wiary

Zobacz galerię
Katolicy na ulicy: Nie trać wiary
Katolicy na ulicy
Karolina Hermann

Szukasz pracy? Nie możesz dogadać się z bliskimi? Myślisz, że już nic dobrego Cię nie spotka? !!!NIE TRAĆ WIARY!!! tylko przybądź 30 maja na Długi Targ na wielkie plenerowe wydarzenie ewangelizacyjne KATOLICY NA ULICY!

Już po raz 15-sty Gdańska Szkoła Nowej Ewangelizacji wraz z Partnerami wydarzenia zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania i dzielenia się chrześcijańską radością w uroczystość Bożego Ciała. Od godz. 17-tej do wieczora w samym sercu starego Gdańska trwać będzie radosne świętowanie, żywiołowa muzyka, energetyczny taniec i płynące z naszych serc uwielbienie Boga!

Na scenie przy Zielonej Bramie wystąpią zaproszeni goście: Słowo Boże głosić będzie znany kaznodzieja, dominikanin o. Adam Szustak, w tańcu i zabawie poprowadzi wszystkich zebranych - podobnie jak w poprzednich latach - profesjonalny wodzirej Szczepan Babiuch, a o piękną muzykę zadba ok. 70 muzyków (chór i orkiestra, wspomagani przez osoby z diakonii muzycznych trójmiejskich wspólnot). W planie przewidziano śpiew, taniec, modlitwę, świadectwa, pantomimę, elementy teatralne, różne atrakcje dla dorosłych i dla dzieci... Organizatorzy zapewniają, że czeka nas tego wieczoru także wiele niespodzianek. W ciągu całego spotkania przejdziemy drogą wiary od radości dziecka Bożego obdarzonego Miłością Boga wcielonego i zaproszenia do dzielenia się tą miłością, poprzez Krzyż, który w naszym życiu jest zawsze - na różne sposoby - obecny, ale i konieczny, aż do uwielbiania Boga, który pozostał z nami w Eucharystii. Uwielbienie to będzie miało formę "Wieczoru Chwały" wypełnionego piękną muzyką i modlitwą, także za całe Trójmiasto i wszystkie sprawy jego mieszkańców. W Roku Wiary chcemy publicznie wyznać naszą wiarę w Boga obecnego i pragnącego naszego szczęścia oraz powierzać Mu wszystkie nasze sprawy.

Warto wyjść Mu na spotkanie - dlatego na Długi Targ zapraszamy wszystkich, nie tylko tych, którzy przed południem pójdą w procesjach, ale też - a może nawet bardziej - tych, dla których nie ma to większego sensu... Z pewnością będzie to piękny czas dla Boga i dla nas wszystkich.

Zapraszamy: już dziś zarezerwuj czas! Niech ten wyjątkowy dzień, w którym sam Jezus wychodzi na ulice naszych miast, będzie także dla Ciebie czasem spotkania z Nim samym - w trochę innej niż spotykanej zwykle formie. Przyjdź i posłuchaj, co On ma Tobie do powiedzenia - daj Jemu i sobie jeszcze jedną szansę...

DEON.PL POLECA

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znaleźć można na stronie organizatora -  Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji (www.snegdansk.pl) oraz na plakatach.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Katolicy na ulicy: Nie trać wiary
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.