Katolicy z Indii przyjmują uchodźców z Mjanmy

Katolicy z Indii przyjmują uchodźców z Mjanmy
Fot. Naveed Ahmed / Unsplash
KAI / kb

Katolicy z indyjskiego stanu Mizoram śpieszą z pomocą chrześcijanom uciekającym z Mjanmy (dawnej Birmy). Jest to jeden z trzech indyjskich stanów, gdzie wyznawcy Chrystusa stanowią większość mieszkańców. Jest położony między Mjanmą i Bangladeszem, w północnowschodnich Indiach.

Jak mówi bp Stephen Rotluanga, ordynariusz Aizawl, stolicy stanu Mizoram, uchodźcy przybywają tam już od kilkudziesięciu lat. Ich napływ wzmógł się po przejęciu władzy przez juntę wojskową. Aktualnie uchodźców jest tam ok. 15 tys. W zdecydowanej większości są to chrześcijanie. Wielu z nich ma w Mizoram krewnych, co ułatwia ich przyjęcie i integrację.

Bp Rotluanga zapewnia, że miejscowy Kościół spieszy z pomocą uchodźcom, ściśle współpracując z międzynarodowymi organizacjami oraz rządem. Przygotowuje się również na przyjęcie kolejnych Birmańczyków, ponieważ junta wojskowa wciąż nasila antydemokratyczne represje.

Indyjski stan Mizoram liczy 1,1 mln mieszkańców, z czego 90 proc. to chrześcijanie.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Kołakowski
99,99 zł

Zbiór tekstów Leszka Kołakowskiego na temat religii, którą uważał za „fundament naszej kultury”.

Leszek Kołakowski nie był filozofem chrześcijańskim. Nigdy nie zadeklarował się jako członek żadnego z Kościołów chrześcijańskich i nie praktykował religii. A jednak ...

Skomentuj artykuł

Katolicy z Indii przyjmują uchodźców z Mjanmy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.