"Każdego dnia Jezus i Maryja winni być naszymi domownikami"

"Każdego dnia Jezus i Maryja winni być naszymi domownikami"
(fot. Nasz Dziennik / youtube.com)
KAI / ml

- Nie wstydźmy się zapraszać Jezusa i Jego Matki Maryi do naszych domów i codziennych obowiązków. - mówił w niedzielny wieczór bp Ignacy Dec podczas pierwszego spotkania świąteczno-noworocznego z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

Spotkanie poprzedziła Eucharystia, której przewodniczył biskup świdnicki w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie.
Witając biskupa, kandydatów do bierzmowania, rodziców oraz nauczycieli ks. prałat Stanisław Chomiak wskazał, że zorganizowane przez księży katechetów spotkanie świąteczno-noworoczne jest czasem nie tylko modlitwy, spotkania z Bogiem, ale i dobrym początkiem w ramach cyklu przygotowania do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, jak i okazją do bliższego poznania siebie nawzajem.
Podczas Mszy św. biskup Ignacy Dec nawiązując do odczytanego fragmentu Ewangelii o cudzie na weselu w Kanie Galilejskiej zaznaczył, że w Kanie miało miejsce kolejne objawienie Jezusa. "Chrystus objawił się na weselu w Kanie tak, jak wcześniej uczynił to wobec pasterzy betlejemskich, Mędrców ze Wschodu, Jana Chrzciciela oraz osób zgromadzonych przy nim podczas Chrztu w Jordanie" - mówił biskup świdnicki, dodając, że tak jak w przeszłości, tak samo w teraźniejszości i przyszłości owocem Jezusowego objawienia jest wiara, która każdego człowieka wierzącego powinna ugruntować do bycia, na co dzień wiernym apostołem miłosierdzia.
- Obecność Jezusa Miłosiernego przy każdym człowieku, jest ogromnym błogosławieństwem. Nie spychajmy Go wiec, na boczny tor. Miejmy Go zawsze blisko siebie i na centralnym miejscu w naszym życiu. Pamiętajmy, że Bogu zawdzięczamy wszystko. Niech i On tej wdzięczności od nas doświadczy - wskazywał biskup świdnicki, zachęcając, aby grono pedagogiczne, rodzice oraz młodzież z głębszą wiarą przeżywali Jubileusz Roku Miłosierdzia.
Podkreślał, że warto również w życiu słuchać Jezusa i Jego Matkę oraz wypełniać wolę Bożą. "Słuchając Boga oraz wypełniając Jego wolę, która się nam objawia, doświadczamy Bożej obecności oraz odczuwamy przez to wsparcie Ducha Świętego. Duch Święty działający w nas w przestrzeni poznawczej pozwala nam ujrzeć prawdę o dobru i złu. Dokonuje się to w każdym naszym sumieniu. Pamiętajmy, że człowiek potrzebuje pomocy Boga w rozpoznawaniu moralnych wartości czynów, mimo iż zaczątek tego uzdolnienia wpisany jest w jego naturę" - przekonywał bp. Dec.
Zachęcał młodzież, aby otwierając się na działanie Ducha Świętego, nie zapominała o codziennej modlitwie. "Duch Święty przysposabia każdego do modlitwy, a przez to do wyboru dobra. Dobre decyzje, słuszne wybory moralne są owocem wspomagającej naszą wolę mocy Ducha Świętego. Wiedzą o tym dobrze ludzie wierzący. Dlatego okazują za to Bogu wdzięczność" - stwierdził celebrans.
Druga część spotkania odbyła się w auli domu parafialnego, gdzie życzenia biskupowi oraz zebranej młodzieży złożyła Jadwiga Flis, dyrektor Gimnazjum nr 2 w Bielawie. W swoim wystąpieniu, podkreślała, że bardzo dobrze układa się współpraca grona pedagogicznego Gimnazjum nr 2 oraz Gimnazjum nr 5 z duszpasterzami parafii Wniebowzięcia NMP w Bielawie.
Biskup świdnicki przełamał się opłatkiem z duchowieństwem, gronem pedagogicznym, młodzieżą oraz rodzicami. Zebrani goście mieli okazję wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu scholi AVE pod kierunkiem Anny Lutz oraz młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
Pierwsze spotkania świąteczno-noworocznego biskupa świdnickiego z młodzieżą w parafii Wniebowzięcia NMP w Bielawie zainicjowali ks. Łukasz Kopczyński oraz ks. Kamil Pawlik przy współudziale parafialnego zespołu "Caritas".
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Każdego dnia Jezus i Maryja winni być naszymi domownikami"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.