Kielecka rowerowa pielgrzymka zmierza na Jasną Górę. Uczestnicy modlą się o pokój

Kielecka rowerowa pielgrzymka zmierza na Jasną Górę. Uczestnicy modlą się o pokój
X Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kaliskiej wyruszyła z Kielc. Fot. Facebook / Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kaliskiej / Martyna Jędrzejczyk
KAI / mł

To już dziesiąty raz. Kielecka Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę wyruszyła w stronę Częstochowy. Pielgrzymi mają do przejechania 250 km. Po drodze będą się modlić w lokalnych sanktuariach. 

Chętnych było ok 350 osób - informuje rzeczniczka pielgrzymki, Aneta Winiarska. 200 pielgrzymów wyruszyło z Kielc, pozostali będą dołączać po drodze, w Busku i Wiślicy. 

Rowerzyści tradycyjnie wyruszyli spod kościoła św. Maksymilian w Kielcach. Każdy otrzymał kamizelkę odblaskową oraz pamiątkowy znaczek. Przed wyruszeniem w trasę pobłogosławił ich ks. Grzegorz Pałys, proboszcz parafii św. Maksymiliana. 

Jubileuszowa pielgrzymka przebiega pod hasłem „Z Maryją posłani w pokoju Chrystusa”. Przez Chmielnik, Busko-Zdrój, Wiślicę, Pińczów, Mnichów, Dzierzgów, Lelów, rowerzyści jadą do Częstochowy, gdzie dotrą 20 sierpnia. Po drodze będą się modlić w lokalnych sanktuariach.

DEON.PL POLECA

Pielgrzymi codziennie pokonują od 50 do 70 km. Trasa jest podzielona na 15-kilometrowe odcinki, pomiędzy którymi są postoje z czasem na modlitwę, gorący posiłek i odpoczynek. Uczestnicy jadą w 20-osobowych grupach. Tempo jest dostosowane do możliwości osób w różnym wieku. Tradycyjnie pielgrzymka odbywa się z wątkiem dobrych uczynków, a szczególnie w tym roku towarzyszy jej modlitwa o pokój.

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Camino znaczy droga. Życie również jest drogą.

Każdy pielgrzym udający się do Santiago de Compostela musi przejść camino. Ale camino przechodzi również każdy z nas. Przecież życie jest drogą, a my pokonujemy ją nieustannie.

Książka,...

Skomentuj artykuł

Kielecka rowerowa pielgrzymka zmierza na Jasną Górę. Uczestnicy modlą się o pokój
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.