"Kierujmy się Słowem Życia"

"Kierujmy się Słowem Życia"
(fot. Olga Filonenko / flickr.com / CC BY-SA 2.0)
KAI / pk

Nie pozwólmy, byśmy ulegli niewoli - lęku, strachu, nienawiści, grzechu - by zło w naszym sercu poszerzało obszar swoich wpływów - zaapelował bp Roman Pindel, który 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, w bielskiej katedrze św. Mikołaja przewodniczył dziękczynnej Eucharystii.

Po raz pierwszy w diecezji bielsko-żywieckiej dzień ten był obchodzony jako Dies Episcopi (Dzień Biskupa). Tego dnia przypadła pierwsza rocznica święceń biskupich biskupa ordynariusza i ingresu do katedry.

Liturgię z udziałem kilkudziesięciu księży koncelebrowali wraz ordynariuszem biskup pomocniczy Piotr Greger oraz biskup senior Tadeusz Rakoczy. W kościele modlił się także zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła luterańskiego bp Paweł Anweiler.

W homilii biskup analizując fragment Ewangelii, zauważył, że Bóg na różne sposoby objawia prawdę o chęci zbawienia każdego człowieka. Zachęcił, by w swym codziennym życiu, czerpać inspirację i konkretne odpowiedzi ze słowa Bożego, starać się wykorzystać każdą sytuację i okoliczności na rzecz dobra.

- Tak jak Magowie swoją pogańską wiedzę tajemną wykorzystali na swoją korzyść, aby poznać drogi Boże i dotrzeć do Mesjasza. Dobrze, kiedy my wykorzystujemy zdolności, to, co posiadamy, uwarunkowania, w których żyjemy, by odnaleźć Boga na naszych drogach i w naszej codzienności - stwierdził. - Może być tak, że niekiedy zwykła rozmowa w sklepie może doprowadzić nieznajomego człowieka do zbawienia - zaznaczył.

Biskup zachęcił do poznawania słowa Bożego, trzymania się go, i kierowania się "Słowem Życia" w podejmowanych wyborach i stawianych ocenach. - Strzeżmy naszego serca, by było wolne od niewoli, od gniewu, od złych planów, sprzeciwiających się Bożym zamiarom. Nie pozwólmy, aby zło w naszym sercu poszerzało obszar swoich wpływów, byśmy nie ulegli niewoli - lęku, strachu, nienawiści - czy jakiekolwiek grzechu - powiedział biskup.

Odnosząc się do swej rocznej posługi pasterskiej w diecezji bielsko-żywieckiej, ordynariusz podziękował za przyjęcie, zaufanie i wsparcie. Hierarcha poprosił też o dalszą modlitwę w intencji podjętej biskupiej posługi.

Nowy ordynariusz hasłem swojej posługi pasterskiej uczynił słowa: "Verbum Vitae continentes" (Trzymajcie się mocno Słowa Życia) z Listu św. Pawła Apostoła do Filipian (Flp 2, 16).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Kierujmy się Słowem Życia"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.