Klerycy z Krakowa zapraszają na „Rozmowy o seminarium”

Klerycy z Krakowa zapraszają na „Rozmowy o seminarium”
Fot. Seminarium Kraków / Youtube
KAI / kb

Klerycy krakowskiego seminarium zapraszają na kolejny cykl nagrań. Tym razem są to: „Rozmowy o seminarium”. Od 10 września każdego wieczoru o godzinie 18.00 na seminaryjnym kanale YouTube można obejrzeć wywiady z alumnami z różnych lat formacji, którzy opowiadają o szczególnym dla nich miejscu – seminarium duchownym.

– Przygotowując kolejny cykl nagrań o tematyce powołań, chcemy podkreślić, jak bardzo potrzebna jest dziś refleksja nad rozeznawaniem powołania. W naszych nagraniach będzie można szczegółowo poznać drogę do kapłaństwa od etapu propedeutycznego aż do przyjęcia święceń diakonatu - powiedział KAI diakon Krzysztof Kawik.

"Rozmowy o seminarium”

Klerycy, wykorzystując piękną panoramę Krakowa, opowiadają o planie swojego dnia, o ważnym momentach formacji ludzkiej, duchowej, intelektualnej i duszpasterskiej. Dzielą się swoimi refleksjami o pobycie w seminarium, rozeznawaniu powołania, oraz podkreślają, jak dużą wartość dla każdego z nich ma seminarium, w którym przy Panu Jezusie w obecności formatorów i wspólnoty, mogą odkryć i rozeznać, czy Bóg na pewno powołuje ich do życia kapłańskiego. Opowiadają także o swoich pasjach, zainteresowaniach oraz tym, jak w seminarium mogą je rozwijać, aktywnie spędzając czas wolny i służąc innym otrzymanym od Boga darem.

– Występujemy w codziennych strojach, w luźnych rozmowach, w różnych miejscach Krakowa, chcemy w ten sposób dotrzeć szczególnie do ludzi młodych, pokazując, że do seminarium wstępują normalni ludzie, których Pan zaprasza do niezwykłej służby - powiedział KAI kleryk Kacper Lendecki.

DEON.PL POLECA

 

Oglądając „Rozmowy o seminarium”, ci, którzy rozeznają swoje powołanie, będą mogli się dowiedzieć, jak na co dzień wygląda życie alumnów oraz poznać niezwykłe historie młodych ludzi, którzy zdecydowali się powiedzieć „tak” Jezusowi.

Rozmowy pozwolą także wszystkim zainteresowanym zobaczyć inny wizerunek seminarium niż zazwyczaj spotykany w mediach społecznościowych.

Nagrania można znaleźć na seminaryjnym kanale YouTube oraz fanpage krakowskiego seminarium duchownego.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Piotr Kozłowski

W ostatnim czasie niestety coraz częściej słyszymy o różnego rodzaju grzechach Kościoła, które wywołują tu i ówdzie niemałe skandale obyczajowo-duchowe. Bardzo często atak na duchowieństwo odbieramy bardzo osobiście, jako krytykę całej wspólnoty wierzących. Zapominając, że...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Klerycy z Krakowa zapraszają na „Rozmowy o seminarium”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.