Kobieta jest ukoronowaniem dzieła stworzenia

Kobieta jest ukoronowaniem dzieła stworzenia
(fot. kelsey_lovefusionphoto / flickr.com)
7 lat temu
KAI / slo

Kobieta jest ukoronowaniem dzieła stworzenia - podkreślił abp Henryk Hoser w rozmowie z KAI. Nawiązując do nauczania bł. Jana Pawła II biskup warszawsko-praski zwrócił uwagę na tzw. "geniusz kobiety". Jego zdaniem, wyraża się on w wyjątkowej zdolności do miłości, która jest najwyższą formą relacji międzyludzkich.

Ubolewając nad tym, że obecna kultura daleko odeszła od Bożego zamysłu na temat powołania człowieka abp Hoser zwrócił uwagę na trudności, jakie ma współczesna kobieta w odczytaniu swojej roli. - Dzisiejszy feminizm, uważa że kobietę można tylko uszczęśliwić poprzez jej maskulinizację, czyli przeformatowanie jej tak, aby była jak mężczyzna. Tymczasem zacieranie różnic płci, ignorowanie ich czy próby wprowadzania kobiet we wszystkie sytuacje które kiedyś były zarezerwowane tylko dla mężczyzn niszczy je od środka - uważa biskup warszawsko-praski.

Jego zdaniem, próby odczytywania przez kobiety swojej roli jedynie w perspektywie samorealizacji zawodowej pomijają jej podstawowe powołanie jakim jest macierzyństwo. Ono - jak zaznaczył abp Hoser - jest wpisane zarówno w jej strukturę psychofizyczną jak i duchową. Zdolność bowiem kobiety do daru z siebie jest nieporównywalna z tą jaka charakteryzuje mężczyzn - uważa biskup warszawsko-praski.

Według niego "przedłużeniem macierzyństwa biologicznego jest macierzyństwo duchowe, czyli wychowanie człowieka". - Rola matki w tym procesie jest nie do zastąpienia. Jest tak podstawowa, że osoby niewychowane przez swoje matki mają ogromne braki, które później muszą z trudem nadrabiać , przy czym nie zawsze jest to do końca w ogóle możliwe - twierdzi abp Hoser.

Zdaniem biskup warszawsko-praskiego współczesne prawo powinno uwzględniać zdolność kobiety do prokreacji , poczęcia i wychowania ludzkiego życia. - W sposób szczególny do tej roli i misji w społeczeństwie powinno być dostosowane prawo pracy - zaznaczył.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kobieta jest ukoronowaniem dzieła stworzenia
Komentarze (3)
S
solar
14 kwietnia 2013, 09:46
"kury domowe" uciekły z kurnika i poszły do hipermarktów tudzież róznych firm gdzie odwalają "czarna robotę",a  koguty bez kompetencji nadal nad nimi dominują. Nic nowego pod słońcem.
K
kogut
13 kwietnia 2013, 22:14
Czasy "kury domowej już dawno się skończyły i nie wrócą". NA SZCZĘŚCIE DLA KOBIET!!!!
jazmig jazmig
jazmig jazmig
8 marca 2013, 13:56
Zgadzam się z abp. Hozerem, ale dodam, że brak ojca w wychowaniu dziecka rónież poważnie zaburza jego rozwój. Do dobrego wychowania dziecka na osobę dorosłą, niezbędni są oboje rodzica i żadne z nich samodzielnie nie wychowa dobrze swojego dziecka.

Skomentuj artykuł

Kobieta jest ukoronowaniem dzieła stworzenia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.