Kobieta modliła się przed kliniką aborcyjną i została aresztowana. „To absolutne szaleństwo”

Kobieta modliła się przed kliniką aborcyjną i została aresztowana. „To absolutne szaleństwo”
Kobieta została aresztowana za modlitwę przed kliniką aborcyjną (fot. Mary Margaret Olohan / Twitter.com)
polsatnews.pl / tk

Isabel Vaughan-Spruce, szefowa organizacji pro-life March for Life modliła się przed kliniką aborcyjną w Birmingham w Wielkiej Brytanii i została aresztowana przez policję. - To absolutne szaleństwo. Jak można kogoś aresztować za modlitwę? - skomentowała tę sytuację rzeczniczka pro-life Emily Rarick.

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać modlącą się przed kliniką aborcyjną Isabel Vaughan-Spruce. W pewnym momencie do kobiety podeszło dwóch policjantów.

DEON.PL POLECA
Jeden z funkcjonariuszy zapytał szefową March for Life, czy jej obecność nie jest formą protestu. Usłyszał odpowiedź negatywną. Gdy mężczyzna zadał kolejne pytanie: „modlisz się?”, kobieta odpowiedziała: „Możliwe, że modlę się w myślach”.

Policjant zapytał aktywistkę, czy pójdzie z nimi na komisariat. - Jeżeli mam wybór to nie - odpowiedziała Vaughan-Spruce i została aresztowana za "złamanie nakazu ochrony przestrzeni publicznej".

- To jest przerażające. Czym my się staliśmy? - powiedział Calvin John Robinson, brytyjski komentator polityczny i duchowny.

„Według chrześcijańskiej grupy prawnej Alliance Defending Freedom, ‘Isabel Vaughan-Spruce stała w pobliżu kliniki BPAS Robert Clinic w obszarze nazywanym strefą cenzury, gdy na prośbę przechodniów, którzy uznali, że się modli, podeszli do niej policjanci’” – czytamy na polsatnews.pl.

Alliance Defending Freedom zaznaczyło, że władze Wielkiej Brytanii ustanowiły przed klinikami aborcyjnymi tzw. „strefy buforowe”, które mają uniemożliwić możliwość wyrażenia swojego sprzeciwu wobec aborcji.

- To absolutne szaleństwo. Jak można kogoś aresztować za modlitwę? - powiedziała rzeczniczka pro-life, Emily Rarick.

Źródło: polsatnews.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Weronika K., Piotr Litka

Dla jednej z nich był kochankiem, dla drugiej ojcem.

To była zbrodnia, która wstrząsnęła całą Polską. Przez wiele lat bogatego prawnika Andrzeja G. uznawano za zaginionego. Dopiero policjanci z krakowskiego Archiwum X doprowadzili do aresztowania...

Skomentuj artykuł

Kobieta modliła się przed kliniką aborcyjną i została aresztowana. „To absolutne szaleństwo”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.