Kolejny Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Ekwadorze. Tamtejszy arcybiskup zaprasza do uczestnictwa

Kolejny Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Ekwadorze. Tamtejszy arcybiskup zaprasza do uczestnictwa
KAI / tk

Abp Alfredo Espinoza Mateus, metropolita Quito zaprasza na Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny, który odbędzie się w Ekwadorze w 2024 roku. Podążajmy drogą od Budapesztu do Quito, żyjąc rewolucją miłości. Czekamy na was w Carita de Dios (hiszp. Obliczu Boga), jak nazywane jest nasze miasto – powiedział hierarcha.

Ekwadorski duchowny podkreślił w homilii, podczas Mszy św., której przewodniczył w trakcie 52. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, że Eucharystia powinna przemieniać wszystkich wierzących w "nosicieli Bożej miłości", która będzie przemieniać ich samych i tych, do których są posłani. Nie ma nic większego i bardziej owocnego ponad miłość. Ona nadaje godność każdemu z nas - przypominał hierarcha. Wybierajmy miłość, odpowiadajmy miłością na zło i zniewagi. Wyjedźmy stąd, z Budapesztu na cały świat, aby czynić w nim rewolucję, przemieniać go miłością - dodał duchowny.

Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Ekwadorze

Podążajmy tą drogą od Budapesztu do Quito, żyjąc tą rewolucją miłości. A w 2024 roku czekamy na Was w Carita de Dios (hiszp. Obliczu Boga), jak nazywane jest Quito. Czekamy na Was w Ekwadorze, "w połowie świata", gdzie miłość Chrystusa Eucharystycznego będzie nas prowadzić do rewolucji miłości i do dzielenia się życiem z naszymi braćmi i siostrami, którzy są odrzucani przez społeczeństwo.

Jak zapowiedział abp Mateus, 53. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny, którego gospodarzem będzie w 2024 r. stolica Ekwadoru, skoncentruje się wokół tematu Najświętszego Serca Jezusa, któremu poświęcone jest całe państwo. To właśnie w 2024 r. obchodzona będzie 150. rocznica tego aktu poświęcenia. Na znak ciągłości drogi między poszczególnymi kongresami eucharystycznymi, na zakończenie Mszy św., której hierarcha przewodniczył dziś w Budapeszcie, podarował gospodarzowi trwającego MKE, kard. Péterowi Erdő figurę Matki Bożej z Quito, zawierzając wstawiennictwu Maryi dzieło kongresów eucharystycznych.

Ekwadorczycy mają nadzieję, że także Ojciec Święty odwiedzi Ekwador przy okazji kolejnego Kongresu - choć udział papieża w każdej kolejnej edycji kongresu nie jest praktykowany. Także obecność papieża Franciszka w Budapeszcie będzie pierwszą od ponad 20 lat wizytą Głowy Kościoła na tym zgromadzeniu. O oczekiwanej wizycie papieża w Ekwadorze pisał jednak już w kwietniu ekwadorski minister spraw zagranicznych Manuel Mejia.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Timothy P. O'Malley
30,03 zł
42,90 zł

Pełne, świadome i czynne uczestnictwo w liturgii nie polega na gorliwym, ale jedynie zewnętrznym odprawianiu wszystkich rytuałów. Nie polega ono na wykonywaniu odpowiednich gestów, mówieniu, śpiewaniu i robieniu wokół siebie szumu, ale na zanurzeniu własnej...

Skomentuj artykuł

Kolejny Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Ekwadorze. Tamtejszy arcybiskup zaprasza do uczestnictwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.