Kolumbia: Kościół pomaga uchodźcom z Wenezueli

Kolumbia: Kościół pomaga uchodźcom z Wenezueli
(fot. lbdavis / shutterstock.com)
4 lata temu
KAI / kk

Coraz więcej Wenezuelczyków ucieka z pogrążonej w kryzysie ojczyzny do sąsiedniej Kolumbii. Przybywają oni nie tylko do strefy przygranicznej, ale również do większych miast, na czele ze stołeczną Bogotą.

Z okazji Światowego Dnia Ubogiego w różnych miejscowościach wenezuelscy migranci otrzymali od Kościoła posiłki.

Na konferencji prasowej w Bogocie kard. Rubén Salazar Gómez przedstawił działania stołecznej archidiecezji, mające na celu przyjęcie Wenezuelczyków, zwłaszcza za pośrednictwem zajmującej się migrantami fundacji Famig. Obejmują one cztery elementy: wysłuchanie, towarzyszenie duchowe, doraźną pomoc humanitarną i przyjęcie w strukturach zorganizowanych przez fundację.

Biskupi z Wenezueli szukają pomocy w Watykanie >>

Planowana jest budowa drugiego ośrodka dla migrantów w jednej z parafii Bogoty i nowych stołówek. - Liczba migrantów stale wzrasta i ciężko pracujemy, aby temu sprostać. Robimy jednak wszystko, co możliwe, by zwiększyć pomoc w tych wyjątkowych okolicznościach - oświadczył metropolita Bogoty.

Archidiecezja utworzyła też ośrodek przygotowania zawodowego w Ciudad Kennedy na przedmieściach stolicy, gdzie prowadzone są kursy z różnych dziedzin, m.in. piekarnictwa, cukiernictwa, krawiectwa, manicure itd. Umożliwi to Wenezuelczykom znalezienie pracy.

Wstrząsający list uczennicy jezuickiej szkoły >>

Kardynał zapewnił, że działania te są podejmowane "w stałym kontakcie" z konferencją episkopatu Wenezueli i poszczególnymi biskupami. W sposób szczególny współpracują ze sobą dwie diecezje przygraniczne: San Cristóbal w Wenezueli i Cúcuta w Kolumbii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kolumbia: Kościół pomaga uchodźcom z Wenezueli
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.