Kolumbia: trzy papamobile na wizytę Franciszka

Kolumbia: trzy papamobile na wizytę Franciszka
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)
KAI / psd

Tradycyjnie już podczas wizyt zagranicznych Franciszek rezygnuje z luksusowych pojazdów. Podobnie będzie, gdy we wrześniu odwiedzi Kolumbię. W czasie pobytów w Bogocie. Medellinie, Villavicencio i Cartagenie papież będzie miał do dyspozycji trzy papamobile.

Kolumbijski komitet organizacyjny oznajmił 10 lipca, że na potrzeby Ojca Świętego zostanie przebudowany na papamobil samochód Chevrolet Traverse. Zlecenie w tej sprawie otrzymała już fabryka Chevroleta w Bogocie.

Na konferencji prasowej w stolicy podano kilka szczegółów technicznych przyszłego pojazdu. Będzie on wyposażony w 3,6-litrowy silnik V6 o mocy 281 koni mechanicznych. Obecni na spotkaniu z dziennikarzami specjaliści z zakładów wyjaśnili, że aby zrobić z niego papamobil, zostaną całkowicie zmienione dachy i kabiny, otrzyma on szyby hartowane, ale bez okien bocznych, aby Franciszek mógł mieć więcej bezpośredniego kontaktu z ludźmi, zgodnie ze swym pragnieniem. Ponadto zostaną wzmocnione różne części pojazdu, jak zawieszenie i ogumienie, aby zwiększyć wygodę i bezpieczeństwo jazdy.

Prezentując wirtualnie model przyszłego papamobilu prezes przedsiębiorstwa General Motors Andina Paris Pavlou oświadczył, że "pojazdy te reprezentują najlepszą technologię, zapewniającą zaufanie i wygodę podczas przemieszczania się Ojca Świętego w każdym mieście".

Kolumbia: trzy papamobile na wizytę Franciszka - zdjęcie w treści artykułu

(flickr.com / RL GNZLZ / CC BY-SA 2.0)

Z kolei dyrektor wykonawczy komitetu organizacyjnego ks. Fabio Suescún stwierdził, że firma Chevrolet "nie tylko pozwoli papieżowi poruszać się bezpiecznie i wygodnie, ale także umożliwi mu zbliżanie się jeszcze bardziej do wiernych w czasie przejazdów ulicami czterech miast". Firma dostarczy też cztery inne samochody typu Sonic hatchback, które będą służyły świcie papieskiej.

Franciszek odwiedzi Kolumbię w dniach 6-11 września i będzie to jego piąta podróż do Ameryki Łacińskiej. Będzie on trzecim biskupem Rzymu, który przybędzie do tego kraju. Jako pierwszy przebywał tam w dniach 22-25 sierpnia 1968 Paweł VI (przebywał tylko w Bogocie), po czym złożył tam wizytę św. Jan Paweł II w dniach 1-7 lipca 1986 (miasta: Bogota, Chiquinquirá, Cali, Tamaco, Popayán, Medellín, Armero, Lérida, Bucaramanga, Cartagena, Barranquilla).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Chris Lowney
19,19 zł
34,90 zł

Papież Franciszek. Lider, który przewodzi 1,2 miliarda ludzi na świecie. Zdobył światowe uznanie dzięki rewolucyjnemu podejściu do przywództwa. Cieszy się niegasnącą popularnością i codziennie zmienia naszą rzeczywistość.

Na czym polega efekt Franciszka?

Jeżeli chcesz, aby...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kolumbia: trzy papamobile na wizytę Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.