Kolumbia: zamordowano drugiego w tym roku księdza katolickiego

Kolumbia: zamordowano drugiego w tym roku księdza katolickiego
(fot. shutterstock.com)
3 lata temu
KAI / kw

W mieście Rionegro w departamencie Antioquia w północno-zachodniej Kolumbii zginął 3 października ks. Abelardo Antonio Muñoz Sánchez, proboszcz parafii w Cisneros w tymże departamencie.

Miał 41 lat i był kapłanem od 10 lat. Zabójstwa dokonało dwóch uzbrojonych mężczyzn na tle rabunkowym. Jest on drugiem duchownym katolickim zamordowanym w tym kraju w tym roku.

Zastępca komendanta policji w Antioquii płk Javier Morales Cárdenas oświadczył, że do tragedii doszło 3 bm. o godz. 10.50 czasu miejscowego. Według jego relacji do wysiadającego z taksówki kapłana, jadącego do miasta La Ceja, podjechało na motocyklu dwóch mężczyzn, uzbrojonych w broń palną, którzy, grożąc mu użyciem jej, zażądali od niego oddania im torby, w której - jak sądzili - znajdowały się pieniądze. Gdy ksiądz odmówił, strzelili do niego kilkakrotnie, zabijając go na miejscu. Pułkownik oznajmił, że nieco później we wspólnocie La Ceja schwytano obu zabójców.

Ks. Abelardo Antonio Muñoz Sánchez był inkardynowany do diecezji Girardota; święcenia przyjął 10 taemu a od 4 miesięcy pracował w oarafii w Cisneros, również w departamencie Antioquia. Na wieść o zabójstwie kapłana miejscowy biskup Guillermo Orozco Montoya wydał oświadczenie, wzywające wszystkich wiernych do "przyłączenia się do nas w modlitwie o pokój i pojednanie między wszystkimi". "Prośmy Pana, aby dał pokój i radość wieczną naszemu kapłanowi Abelardo Muñozowi" - napisał biskup Girardoty. Zapewnił też o łączności duchowej z rodziną kapłana, pozostałymi księżmi w diecezji i ze wspólnotami, w których pełnił on swą posługę.

Ks. Abelardo jest drugim duchownym katolickim, zamordowanym w Kolumbii w tym roku. 27 lipca w parafii Raudal koło miasteczka Puerto Valdivia w tymże departamencie Antioquia zginął w dniu swoich 31. urodzin ks. Diomer Eliver Chavarría Pérez.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Pytlarz
18,83 zł
26,90 zł

Święty Józef - patron naszych czasów

To już trzecia część bestsellerowej serii Cudów świętego Józefa. Słynna mistyczka Marta Robin uważała, że XXI wiek będzie należał do świętego Józefa. Ta książka jest tego bezsprzecznym dowodem. Zamieszczone...

Skomentuj artykuł

Kolumbia: zamordowano drugiego w tym roku księdza katolickiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.