"Strefa wolna od LGBT". Skandaliczne naklejki z "Gazety Polskiej"

"Strefa wolna od LGBT". Skandaliczne naklejki z "Gazety Polskiej"
(fot. twitter.com/GPtygodnik)
10 miesięcy temu

"Gazeta Polska" umieściła na Twitterze informację o głęboko niekatolickich naklejkach, które mają być wkrótce dostępne w ich czasopiśmie.

Naklejka przedstawia przekreśloną pionową tęczową flagę, opatrzoną napisem "strefa wolna od LGBT". Pierwsze reakcje opinii publicznej wyraźnie pokazują, że jeśli coś się "Gazecie Polskiej" najnowszą kampanią udało, to z pewnością jest to dzielenie ludzi. Osoby LGBT to też Polacy, też katolicy, są i takie o poglądach prawicowych. "Gazeta Polska" to wysokonakładowy tygodnik i bardzo możliwe, że wśród 32 tysięcy czytelników też się jakieś osoby nieheteronormatywne znajdą, a jeśli nie, to jest to wyjątkowo wulgarny sposób zrzeszania grupy docelowej. To zwieranie szyków przez wyznaczenie ofiary.

Nie musiałem długo szukać, by trafić na twitta księdza upubliczniającego naklejkę, a on z kolei nie czekał na wzory naklejek z inną strefą wolną - mianowicie od księdza dobierającego się do dziecka. To drugi niewątpliwy "sukces" autorów kampanii. W taki sposób dołożyli kolejny cios w wojnie światopoglądowej, która sprawia, że dla osób niechętnych Kościołowi każdy ksiądz, a dla osób wrogo nastawionych do homoseksualistów każdy gej to pedofil. W wysokiej temperaturze tego konfliktu dużo się mówi o szacunku, ale samego szacunku nie ma. Powtarza się, że ktoś uraził czyjeś uczucia, albo że obraził symbole, do których inny jest przywiązany. Oczekujesz szacunku? To szanuj drugiego człowieka. Jak się patrzy na takie okładanie, to żyć się odechciewa, a budowa jakiejkolwiek wspólnoty graniczy z cudem, bo mało kto jej pragnie. Ani to propaństwowe, ani chrześcijańskie.

Rzecz trzecia: taka naklejka to wyraz głupoty, bo jak się chwilę zastanowić, to właściwie nie wiadomo co "Gazeta Polska" chciała nią powiedzieć. Czym taka strefa wolna od LGBT miałaby być? Jak zobaczę na drzwiach baru, to jeśli byłbym homoseksualistą to nie mogę się tam piwa napić? Albo w sklepie bułki nie kupię? Niektórzy twierdzą, że komunikat nie uderza w osoby, a chodzi o "strefę wolną od ideologii", ale takiego przekazu już kompletnie nie rozumiem. "Strefa" zakłada jakiś kontekst przestrzenny, a zatem zamiarem twórców jest zapewne oznaczanie jakiś miejsc jako nieszczególnie przyjaznych dla przekonań LGBT. W takim ujęciu zapomina się, że przekonania nie funkcjonują w zawieszeniu, ale konkretyzują się w realnych osobach. Nie ma przekonań czy ideologii bez ludzi. Zatem uczynienie strefy "wolną od" wyklucza jakiś konkretnych ludzi za to kim są. Mydlenie oczu mówieniem o ideologii, jest spychaniem określonych osób na margines.

Zło bierze się z głupoty. Nawet Krzysztof Bosak twierdzi, że naklejka z "Gazety Polskiej" sugeruje, że konserwatyści są przeciw "tym ludziom", więc nic dziwnego, że większość skojarzeń pojawiających się w reakcjach na pomysł redakcji, to podróże w czasie do nazistowskich Niemiec i stref wolnych od Żydów. Obok osób, dla których wsadzenie innych ludzi do obozu było doskonałym pomysłem na biznes, funkcjonowali ludzie zacietrzewieni i głupi, zresztą te zbiory się przecinają. Tak samo z rasizmem i wydzielaniem przestrzeni dla czarnoskórych w środkach komunikacji masowej, czy chorobą apartheidu. Albo z komunizmem zsyłającym inaczej myślących do łagru. Wszystkie powyższe zła to przykłady myślenia ideologicznego i choć naklejka z "Gazety Polskiej" ma niby z ideologią walczyć, to sama replikuje myślenie na ten właśnie sposób.

Takie symbole jak naklejka z "Gazety Polskiej" służą temu, żeby gettoizować przestrzeń i międzyludzkie relacje, zatem są czymś złym. Mówią do drugiego człowieka "nie chcę Cię tutaj, wynocha, nie podam ci ręki". Jestem katolikiem, a to mnie pcha do patrzenia nieideologicznie, bo katolik w każdym człowieku widzi siostrę i brata. Katolikowi na niczym nie zależy tak bardzo jak na jednaniu ludzi i wzajemnym pokoju. Wiem, że nawet jeśli czyjeś poglądy mi nie pasują, to mogę się z nią czy z nim pogadać o tym co nas różni - bo łączy nas wspólna godność ludzka, a o byciu na obraz i podobieństwo Boże nie wspomnę. Katolik pragnie wspólnego domu, którego sercem jest ofiara Jezusa Chrystusa - jedna za i dla wszystkich.

Karol Kleczka - redaktor i publicysta DEON.pl, doktorant filozofii na UJ, współpracuje z Magazynem Kontakt, pisze również w "Tygodniku Powszechnym". Prowadzi bloga Notes publiczny

Redaktor i publicysta DEON.pl, pracuje nad doktoratem z metafizyki na UJ, współpracuje z Magazynem Kontakt, pisze również w "Tygodniku Powszechnym". Prowadzi bloga Notes publiczny

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Victor Codina SJ
23,94 zł
39,90 zł

Jeśli chcemy znaleźć Jezusa, musimy udać się do Nazaretu

Za sprawą papieża Franciszka w Kościele dokonują się głębokie przemiany. Franciszek wzywa do przekraczania murów kościołów i wychodzenia na ulice oraz na wszelkie peryferia: społeczne, intelektualne...

Skomentuj artykuł

"Strefa wolna od LGBT". Skandaliczne naklejki z "Gazety Polskiej"
Komentarze (76)
M.
~Marek .
16 października 2019, 18:49
Kiedyś byłem osobą bardzo wierzącą. Należę do środowiska lgbt oraz obecnie jestem ateistą. Chciałem wam bardzo podziękować za ten artykuł. Kiedy czytałem ten artykuł przypomniałem sobie czemu kiedyś byłem chrześciajninem, przypomniałem sobie o Jezusie, ewangeliach oraz o miłości do bliźniego. Zawsze niezmiernie szanuje chrześcijan którzy kochają bliźniego swego a nie szerzą podziały i nienawiść do osób innych od siebie. Tacy chrześcijanie jak wy sprawiają że ludzie chcą wracać do wiary. Pozostaję nadal ateistą ale ten artukuł przywrócił mi wiarę w chrześcijaństwo. Kto wie, może pewnego dnia dzięki chrześcijanom kochających bliźniego swego odzyskam wiarę :))
WC
~Wojciech Chajec
26 września 2019, 11:52
A gdyby ktoś wydał naklejkę "Strefa wolna od grzechu"? Oczywiście, byłoby to zarozumiałe, bo nikt nie jest wolny od grzechu. Ale gdyby traktować takie hasło jako zadanie?
22 lipca 2019, 15:43
Szanowny Panie Karolu, To prawda, że chrześcijanin widzi w drugim człowieku swojego brata lub siostrę. To prawda, że niechrześcijańskie jest tworzenie barier między ludźmi, stygmatyzacja etc. Z tego nie wynika jednak, że chrześcijanin na wszystko się zgadza. Ideologia LGBT rozprzestrzenia się w społeczeństwach i nie ukrywa, że to właśnie jest jej celem. W Niemczech nauczyciele zadają kilkuletnim dziewczynkom masturbację jak pracę domową. Panowie w stringach, z pejczami i tęczowymi flagami w rękach krzyczą, że "Wasze dzieci będą takie jak my!". Znak "strefa wolna od LGBT" jest bardzo czytelnym przesłaniem niezgody na rozprzestrzenianie się tej ideologii. Ideologii chorej i szkodliwej także dla osób o skłonnościach homoseksualnych (którym nie wolno już na Zachodzie udzielać pomocy, bo terapia reparatywna jest tam prawnie zabroniona). Nie odważyłbym się być "sumieniem katolickiego narodu" i ogłaszać, że naklejki Gazety Polskiej są "skandalem". 
21 lipca 2019, 22:19
Od kiedy pan Karol Kleczka jest osobą kompetentną, by ogłaszać co jest katolickie a co nie? Czy to na takiej samej zasadzie jak "Tygodnik Powszechny" przywłaszczył sobie w podtytule słowo "katolicki"? Pragnę przypomnieć, że o stwierdzenie czy coś jest lub nie jest katolickie należy wystąpić do odpowiednich władz (diecezji). Nie można też tego przymiotnika używać bez zgody. TP się o nią nie starał (po zamknięciu w 1953 r. i przejęciu przez PAX), bo miał wtedy wystarczającą ilość współpracowników SB, a nawet pan Tadeusz Mazowiecki pisał artykuły atakujące Kościół. Przypomnę, że w latach 1953-56 redakcja TP była zachwycona PZPR-em, a 1956-76 PRL-em. Słowo "katolicki" przywłaszczyły sobie też inne gazety służalcze wobec komunistów np. pax-owskie "Słowo Powszechne".
WG
W Gedymin
22 lipca 2019, 07:44
A ja sobie zadaję pytanie czy polski episkopat i znaczna część księży jest jeszcze katolicka.
JW
jacek wygoda
21 lipca 2019, 10:13
Strefa wolna od LGBT oznacza po prostu to że w takim miejscu nie sa mile widziana takie zachowania ktore sa ukierunkowane na manifestowanie swojej dewiacji seksualnej takiej jak homoseksualizm itp .Czy tak trudno to zrozumiec doktorantowi filozofii?.Pytanie drugie do owego doktoranta i jemu podobnych : dlaczego z równym zaangazowaniem nie walczycie z koszulkami i naklejkami " Bad religion" zawierającymi przekreslony krzyż  lub "Stop rascism"Czy rasista lub chrześcijanin wg Pana nie jest osobą  z którą mozna " pogadać o tym co nas różni - bo łączy nas wspólna godność ludzka, a o byciu na obraz i podobieństwo Boże nie wspomnę" (cytat z ww felietonu)
20 lipca 2019, 23:29
Karol Kleczka - czyż nie powinien pisać w "Czerwonym Sztandarze", "Trybunie Ludu", "Trybunie Robotniczej", a już na pewno w moskiewskiej "Prawdzie" i  "Izwiestii". PS. kiedy wywiad w "Charlie Hebdo", "Sputniku" i "Russja Today"?
Maciej Niećko
Maciej Niećko
20 lipca 2019, 18:08
"6 Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. 7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie." MT,18,6-7 film LGBT www.youtube.com/watch?time_continue=617&v=hRMMT_4fCPw  z artykułu Gay Berlin Guide: The Essential Guide To Gay Travel In Berlin Germany 2019 https://queerintheworld.com/gay-berlin-germany-travel-guide/ Folsom Europe Street Fair 2016, Berlin, Germany
S
strzelec514
20 lipca 2019, 13:32
Ksiądz prof. Józef Tischner napisał, że filozof, to taki "mondrol", który naczytał się książek. Z tym, że "mondrol" wcale nie musi oznaczać człowieka mądrego. Ma się coś wrodzonego i wyniesionego z domu, coś wyniesionego ze szkoly, a także z doświadczenia życiowego. Dyplom filozofa, nie oznacza jeszcze niczego. Jeżeli nie jest to dyskusja akademicka, to filozof powinien mówić tak, by był zrozumiały dla przeciętnego człowieka. ~kiwix~ słusznie napisał, że Kościół walczy z niewłaściwymi ideologiami, ale miejsce grzesznika wyznającego te niewłaściwe, także jest w Kościele, gdy wyraża skruchę i żałuje za grzechy. Natomiast zdeklarowany homoseksualista, powinien być napiętnowany i postawiony poza Kościołem - bo takie jest nauczanie Pisma. Dlatego oczekuję, że gdzie jak gdzie, ale Kościoł Katolicki powinien być wlaśnie strefą wolną od LGBT. Tak samo, jak dom publiczny, powinien strefą wolną od katolików. Chyba, że homoseksualne lobby jest tak silne w Kościele, że jest bardziej wyrozumiałe dla homoseksualistów, niż dla intymności seksu małżeńskiego.
K
Krzysztof
20 lipca 2019, 12:59
Panie Karolu! Jeśli mydleniem oczu jest sugerowanie że tu chodzi o uderzenie w ideologię a nie człowieka, to czy nie uderzaniem w ludzi jest walka z klerykalizmem w Kościele? Dlaczego walczymy z ideologią nacjonalizmu w Kościele i to jest OK? Dlaczego walczymy z ideologią klerykalizmu w Kościele i to jest OK? Dlaczego walczymy z ideologią materializmu w Kościele i to jest OK? Dlaczego walczymy z ideologią LGBT w Kościele i to NIE jest OK? Co sprawia, że w 3 pierwszych przypadkach widzimy głównie ideologię z którą chcemy w Kościele walczyć, a w tym ostatnim wyłącznie zagubionych ludzi? Ja stawiam pytanie otwarte i ze szczerą ciekawością, bo naprawdę szanuję wymianę myśli i poglądów. W żadnym z felietonów na ten temat, niestety nie znalazłem rzeczowego argumentu. Nie rozumiem po prostu tego. U pana też niestety pojawiło się klasyczne Prawo Godwina (zwane Reductio ad Hitlerum) czyli granie kartą "nazizmu". Brakuje mi na Deonie realnego dialogu, wymiany myśli, niestety większość Autorów pisze co myśli, ale potem ucieka, zamyka się na dyskusję. Pozdrawiam i liczę na odpowiedź!
WDR .
WDR .
20 lipca 2019, 22:26
+ 100%
I
Ignacy
20 lipca 2019, 12:27
"Osoby LGBT to też Polacy, też katolicy, są i takie o poglądach prawicowych" Aktywny homoseksualista stawia się nie tylko poza nawias Kościoła katolickiego, lecz wręcz całego chrześcijaństwa. Biblia jest pod tym względem jednoznaczna. Bóg brzydzi się homoseksualizmem. Otwarte pozostaje też pytanie czy ktoś niszczący polskie wartości i tradycję może być uważany za Polaka...
19 lipca 2019, 19:34
Ja bym napisał "Strefa wolna od propagandy LGBT" i było by takie samo znaczenie. Uważam, że każdemu człowiekowi należy się szacunek, również osobom LGBT (to także nasz brat w Chrystusie) - stąd naklejka w moim odczuciu nie jest chrześcijańska. Natomiast propaganda ideologii LGBT - to co innego - jest w moim odczuciu propagowaniem totalitaryzmu w rozumieniu art.256 KK. Każdy akt tej propagandy powinien lądować w prokuraturze. Każda osoba propagująca LGBT w moim odczuciu łamie art.256 KK. Szkoda bić piany.
19 lipca 2019, 14:06
o autorze: Karol Kleczka - pisze również w "Tygodniku Powszechnym" i wszystko jasne...czyli nie mam ochoty na czytanie wypocić tego pana
Martino
Martino
19 lipca 2019, 13:40
"Z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy wynika, że średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej” w pierwszym kwartale [2019 r.] spadła o 23,19 proc., do 22 994 egz., a „Sieci” - o 22,38 proc., do 38 940 egz." https://www.press.pl/tresc/57323,_gazeta-polska_-i-_sieci_-z-najwiekszymi-spadkami-w-pierwszym-kwartale Przyznam, że te naklejki to dość desperacki sposób na odzyskanie czytelników. No ale czego się nie robi dla kasy...
WK
wiktor kowal
19 lipca 2019, 13:55
Polecam dzisiejszy komentarz Matki Kurki w Kontrowersje.net. <Jak "Strefa wolna od LGTB" pokazała potęgę sekty>. Jeden znaczek w niskonakładowej gazecie wywował wprost zdumiewajace reakcje. Oprócz ambasador USA w Polsce głos zabrały redakcje na całym świecie
Martino
Martino
19 lipca 2019, 15:08
Przeczytałem i było tam wszystko to, czego się spodziewałem. Nadal jedynie nie rozumiem, dlaczego kiedy w jakimś polskim mieście (może poza Warszawą) odbywa się parada równości, to jej uczestnicy spotykają się z taką agresją, że musi ochraniać ich Policja. Przecież, jak pisze Matka Kurka, "Sekta LGBT to potęga. (...) I ta potęga jest w stanie zniszczyć dosłownie każdego, kto stanie na ich drodze". To chyba nie o Polsce.
19 lipca 2019, 12:31
Cd... I tak dla pana informacji, bo może w Wikipedii nie być, więc Pan nie doczyta, Panie filozofie Kleczka, "Normatywność" to tyle co ustalanie obowiązujących norm. W psychologii mówi się o osobach "autonormatywnych" = "autonomicznych", czyli ustalających własne normy postępowania oraz "heteronormatywnych" = "heteronomicznych" czyli czerpiących normy spoza siebie. "Nieheteronormatywny" = "autonormatywny" a nie "homoseksualny", "Biseksualny", "ze skłonnościami pedofilskimi" "zoofiliczny" itp.
IC
Iwona czaplicka
19 lipca 2019, 13:44
Juz chcialam Panskie posty skomentowac "polska jezyka, trudna jezyka". Ale widze ze Pan chyba psycholog, wiec nie mam pytan.
WK
wiktor kowal
19 lipca 2019, 14:10
Zdaje się, że trochę  za wysokie progi dla dzielnej Komentatorki.
IC
Iwona czaplicka
19 lipca 2019, 16:16
Filozofia, teologia? Czyli p... kotka za pomoca mlotka.
IC
Iwona czaplicka
19 lipca 2019, 16:21
Inaczej, widze ze tu przedszkole. Lem uwazal ze kiedy piszemy o czyms trudnym to uzywamy jak najprostszego jezyka. Znalam lek. wet ktory zaczynal praktyke zaraz po wojnie. I on uwazal ze jak ktos  uzywa trudnych, gornolotnych okreslen to znaczy ze nie ma pojecia co zwierzeciu dolega. A jak wie, to wytlumaczy to tak, ze nawet chlop zrozumie. I rada - niecch Pan nie uzywa zdan zlozonych -nie wychodzi. Przepraszam za brak polskich znakow - skandynawska klawiatura.
19 lipca 2019, 16:49
Chłop zrozumie, ale czy zrozumie baba ze Szwecji, dla której weterynaria jest punktem odniesienia?
20 lipca 2019, 23:15
Ale kultura... iście weterynaryjna.
19 lipca 2019, 12:05
Cytat: "wśród 32 tysięcy czytelników też się jakieś osoby nieheteronormatywne znajdą" => Panie filozofie Kleczka, przed obroną doktoratu proszę sobie odświerzyć nieco semiotykę, choć w IF UJ może i nie warto. Co jest desygnatem "nieheteronormatywny" - nic, zbiór pusty. Nie ma takiego bytu. To jest termin ideologów paramarksistowskich kryjących się za tzw ruchem LGBTQ i Ch G W co jeszcze. A więc jest to "terminus technicus" tych ideologowów. Proszę najpierw udowodnić, że istnieje jakaś "normatywność nieheteroseksualna". Bo homoseksualizm może być "powszechny", "częsty" "popularny", "rzadki, "marginalny", a nawet "naturalny" w pewnych wąskich rozumieniach, "legalny", ale na pewno nie może być "normalny", bo nie istnieje taka norma; ani "normatywny", chyba że jakiś autorytet uzurpuje sobie prawo do narzucenia takiej normy jako wzorca i paradygmatu. Jeśli Hartmann będzie w pana komisji, to jestem spokojny o wynik pańskiego doktoratu i pańską karierę. Zero logiki, zero wiedzy, ale piękny tytuł redaktor i filozof
IC
Iwona czaplicka
19 lipca 2019, 13:51
nieheteronormatywny - np. organizm mozaikowy - ma komorki roznych plci. Zarodki sie czesto miksuja, wymieniaja komorkami. I w swietle badan genetycznych sa one dosc czeste. Pewnie, bez powodu nikt nie bada kawalek po kawalku czlowieka jaki genotyp maja komorki. A moga miec rozny, w tym z roznymi chromosomami plci. O obojnakach, prawdziwych i rzekomych, roznych aberracjach chromosomalnych to chyba juz w podstawowce ucza?
19 lipca 2019, 16:24
Dziewczynko, bzdury. Nie ma to nic wspólnego z pojęciem "normatywności". Ale skoro towarzyszka mówi po taelońsku (Gene Roddenberry Earth: Final Conflict) to trudno. W ziemskich jezykach słowa mają desygnaty ustalone, a nie płynne i ich pojęcia nie zależą od uczuć. Encyklopedia i słownik w dłoń, a nie gadać o "organizmach mozajkowych". Chyba na gender studiach (dawniej się mówiło leserstudia) takich cudów uczą
19 lipca 2019, 11:45
Cytat: "informację o głęboko niekatolickich naklejkach" No cóż "głęboko niekatolickie" to skrót myślowy. Może oznaczać  np. "niezgodny z zasadami wiary katolickiej". "Strefa wolna od LGBT" to też skrót myślowy. Może oznaczać: 1. Strefa wolna osób homoseksualnych obojga płci oraz osób mających zaburzenia psychiczne dotyczące ich tożsamości płciowej. To zaś może mieć dwa znaczenia: 1a) faktualny - tu nie ma takich osób 1b) normatywny - nie życzymy sobie tutaj takich osób 2. Strefa wona od wpływów paramarksistowskiej ideologii posługującej się symbolami LGBTQ i HGW co jeszcze oraz sataniczną tęczą (6 kolorów wobec 7 w tęczy przymierza). Podobnie jak wyżej możliwe są dwa pojęcia 2a) faktualne -tu nie ma wpływów tej ideologii 2b) normatywne - nie życzymy sobie wpływu tej ideologii Jedynie pewne specyficzne i wąskie rozumienie 1b może mieć posmak kontr-katolicki, gdyż mogłoby odbierać tym biedakom przyrodzoną godność za samo bycie takimi. Pozostałe rozumienia są zgodne z wiarą katolicką. ERGO: naklejki można nazwać kontrowersyjnymi, gdyz ludzie o złej woli mogą im nadać kontr-katolickie znaczenie. CIEKAWOSTKA: De(m)on rozdmuchuje najmniejszą iskierkę pdejrzeń o  wykorzystywanie nieletnich przez duchownych  do płomienia, a każdą sugestię, że LGBTQ i HGWCo Jeszcze jest przeciwne woli bożej karci z tą samą zaciekłością. Ojcze Ignacy, to znowu ja, Bonifas - ten z Pamplony - dziękuję ci za znak, już wiem, że ten portal jest od złego ducha
WG
W Gedymin
19 lipca 2019, 12:30
"Zło dobrem zwyciężaj" - tak pisał apostoł Paweł. I tak przypominał Jan Paweł II. Ale po kanonizacji nauczanie "naszego papieża" polscy katolicy schowali głeboko do lamusa. A ja "Panu Bogu dziękuję, że jest taki portal DEON". Że są jeszcze sprawiedliwi w Sodomie.
WK
wiktor kowal
19 lipca 2019, 12:44
Toś brachu poleciał z tymi sprawiedliwymi w Sodomie. Tyle, że sprawiedliwi w Sodomie bronili się własnie przed sodomitami.
19 lipca 2019, 13:03
Za to katolicy z De(m)ona czytują wyłącznie encylkiki Franciszka z pominięciem całej tradycji, a zwłaszcza Veritatis splendor, instrukcji o stosunku Kościoła do os ób homoseksualnych itp. Im wystarczy James Martin SJ, który z definicji wie lepiej i jest pontifexem, bo buduje mosty. Wyznawcy dobroludzizmu. A tak a propos, to gratuluję odwagi, bo ja nie śmiałbym De(m)ona nazwać "Sodomą". Obowiam się, czy Pan nie wyciąga zbyt dalekich wniosków. Bo to, że ten portal promuje heterodoksję to fakt, ale żeby uprawiali homoseksualizm w redakcji? Ma Pan, Panie "w.gedymin" jakieś dowody na to. Nazwać jezuicki portal "Sodomą"! Hm, wygląda na pomówienie, ale może Pan coś więcej wiesz?
WG
W Gedymin
19 lipca 2019, 11:05
Kiedy polski episkopat i kler dojrzy to co kształtuje życie w Polsce od kliku lat, zasadę "cel uświęca środki: kłamstwo, manipulację, nienawiść także świętokradztwo"? Czy dopiero wtedy kiedy Pan Bóg wyda polski Kościół w ręce wrogów, kiedy "wrogowie" podniosą ten miecz którym teraz walczą katolicy?
M
Magdalena
19 lipca 2019, 10:10
Dziękuję za informację. Zacznę kupować Gazetę Polską.
19 lipca 2019, 10:42
Tylko współczuć :( Co czytasz, tym jesteś :( 
MK
maria koczorowska
19 lipca 2019, 10:05
Myślę ,że intencją naklejki "strefa wolna od LGBT "  jest zabezpieczenia miejsca przed prowokacjami  nachalnie i bezwstydnie zachowujących się  homoseksualistów .  
19 lipca 2019, 10:42
Nie prawda!! 
S
Szymon
19 lipca 2019, 07:50
Ale bełkot, ja pierdzielę... Naprawdę Autora nie stać na jakąś bystrzejszą analizę, tylko musi powielać te lewicowe bzdury i frazesy?
19 lipca 2019, 10:41
To nie ma nic wspólnego z lewica. Stosunek do homoseksualizmu nie ejst wyznacznikiem konserwatyzmu. 
JJ
Janusz Jaroszewski
19 lipca 2019, 05:21
Własnym  oczom  nie  wierze  po przeczytaniu  tego  artykulu  na  temat  LGBT  i co sie  okazuje  że jezuici promują  homseksualizm  w  glowie  sie  niemiesci
WK
wiktor kowal
19 lipca 2019, 09:03
Na Deonie jest to już nachalne. Propaganda jest raczej tępa. Z finezją cepa wybijane są porównania Polaków do nazistów, a sytuacja homoseksualistów opisywana jest porównaniami do RPA, czy dysydentów w ZSRR. Dla propagandzistów z Deonu nawet zasady matematyki nie są ważne i 80% nie jest większe od 20%.
19 lipca 2019, 10:40
Ciesze sie, ze deon.pl porusze tego typu problemy. To są realne problemy a nie wydumane. :)
AC
Athanasius Contra Mundum
19 lipca 2019, 10:42
Żadna to nowość. Proszę sobie poczytać na przykład na pch24 o o. Jamesie Martinie SJ - rzeczniku LGBT, który jest promowany przez deon.pl i wydawnictwo WAM.
19 lipca 2019, 10:46
Już niedługo za jakiś czas myślenie o. Martina SI będzie w krk czymś normalnym a nawet wskazanym. O zmiane podejścia do nauczaniu w sferze sekualnosci wzywał już ś.p. kard. Martii SI z Mediolaniu.
AC
Athanasius Contra Mundum
19 lipca 2019, 11:12
Kościół w dekrecie Lamentabili potępił twierdzenie: Prawda zmienia się wraz z człowiekiem, ponieważ rozwija się wraz z nim, w nim i przez niego. Jeśli ktoś dobrowolnie i uporczywie podziela takie zdanie popada w herezję i jest ekskomunikowany mocą samego prawa z Kościoła Chrystusowego. Nie jest katolikiem, ale modernistą. Przypomniał o tym ostatnio kard. Brandmüller, kiedy komentował Instrumentum laboris Synodu Amazońskiego: Jesteśmy świadkami nowej formy klasycznego modernizmu z początków XX wieku. Została wówczas – zacząwszy od podejścia zdecydowanie ewolucyjnego – przedstawiona idea, że w zgodzie z nieustannym wyższym rozwojem człowieka odnajdywane są także wyższe poziomy świadomości i kultury, na mocy czego może się okazać, że to, co było fałszywe wczoraj, może być prawdziwe dzisiaj. Ta ewolucyjna dynamika zatem stosuje się również do religii, to znaczy do religijnej świadomości wraz z jej przejawami w doktrynie i kulcie – oczywiście także w moralności. Kard. Martini SJ jeśli nie nawrócił się na wiarę katolicką i jeśli nie odpokutował swoich grzechów przeciwko wierze i miłości przed śmiercią, znajduje się w piekle.
19 lipca 2019, 12:45
Pius XI zakazuje dialogu międzyreligijnego i ekumenizmu. A co dziś mamy? ;) 
19 lipca 2019, 12:47
Msza św. Pius V miała być na wszeczasy. Jakoś dziś w Kościołach nie widze tej Mszy :P Daj sobie spokój z powoływaniem sie na jakies stare dokumenty Kościelne. 
AC
Athanasius Contra Mundum
19 lipca 2019, 18:23
Dialog międzyreligijny oraz ekumenizm wciąż pozostają sprzeczne z wiarę katolicką, tak jak mówił papież Pius XI. Prawda się nie zmienia. Proszę sobie doczytać o potępieniach nowej teologii przed Soborem ("Humani generis" Piusa XII, działalność o. Garrigou-Lagrange'a OP) i o tym, że Jan XXIII (który sam, jeszcze jak był kardynałem, słynął z heterodoksyjnych wypowiedzi i działań sprzecznych z Magisterium, któremu winien się podporządkować) zaprosił tych potępianych przedstawicieli nowej teologii na SWII. Rewolucja przeprowadzona przez buntowników na Soborze Watykańskim II, która wiąże się również z krzywoprzysięstwem (przed Soborem duchowni składali przed Bogiem Przysięgę antymodernistyczną i Trydenckie wyznanie wiary), zostanie w końcu zneutralizowana. Co do Mszy św. Piusa V, to powoli wraca do parafii. Z każdym rokiem jest celebrowana w coraz większej liczbie miejsc. 
19 lipca 2019, 20:25
Nadzwyczajna Forma Rytu Rzymskiego jest sprawowana według mszała z 1963 Jana XXIII a nie wedlug mszała św. Piusa V :P 
WDR .
WDR .
19 lipca 2019, 04:58
Daj Pan spokój. Od kilku dni czytuje o radości postępowych środowisk, z prowadzonej przez nich nagonki, że szefowie komisji w Parlamencie Europejskim to "strefa wolna od PiS". A Pan mi tu o jakiejś naklejce...
A
anonimus
18 lipca 2019, 22:11
jezuici, którzy promują LGBT mają swoją "katolickość"
18 lipca 2019, 21:31
"Strefa wolnal od LGBT" to twórcze rozwinięcie ostatnich myśli Jarosława Kaczyńskiego oaz propagandy obozu władzy. To także praktyczna, katolicka implementacja homilii biskupa Deca o "potopie ideologicznym" oraz "promowaniu grzesznych zachowań środowisk LGBT". Gazeta Polska nie robi nic innego, jak przekuwa wezwania władz państwowych oraz homilii katolickiego biskupa w praktyczne czyny.  Skoordyowanana ofensywa propagandowa państwowych i kościelnych hierarchów materializuje się w postaci "stref wolnych od LGBT". Niedalego jabłko pada od jabłoni.
A
anonimus
18 lipca 2019, 22:13
bp DEc wygłosił piękną homilię w duchu katolickim - różnym od ducha jezuickiego tzn liberalnego
19 lipca 2019, 10:39
Pasterz ma łaczyć a nie dzielić! 
WK
wiktor kowal
19 lipca 2019, 12:48
Tobie to akurat jabłko z tej jabłoni na głowe padło.
18 lipca 2019, 20:54
Minusy pod moimi komentarzami nie robią na mnie wrażenia. Co najwyżej uśmiech gdyż tylko człowiek niezrównoważony może poświęać czas na coś takiego. Czasami mam wiecej tych minusów niż jest odwedzających te fora :)  Apeluje do deon.pl o naprawe systemu!! 
18 lipca 2019, 20:44
Chmmm... to jak to było z tymi sodomitami? To bajka? Swięty Paweł to jakiś przedstawiciel sekty, gdy nazywa po imieniu wyczyny wbrew naturze? No dobra, homoseksualista może być moim kolegą, ale jak się zacznie do mnie dobierać, to ze względu na mój wstręt do takiego zachowania, może oberwać. Coz zrobić - tak mnie ukształtowały moje geny.  Kościół nakazuje traktować tych ludzi z miłością, potępia jedynie ich czyny, więc pytanie: czy czynem jest promowanie tuchów LGBT, marsze równości, promowanie tej dewiacji w szkołach, kolorowe pielgrzymki na Jasną Górę, czy dopiero kopulacja jednopłciowa? Bardzo proszę o odpowiedź, szczególnie osoby duchowne. W każdym razie, w mojej bezpośredniej bliskości, obowiązuje Strefa Wolna od LGBT. To moje prawo.
18 lipca 2019, 20:51
Nauczanie św. Pawła jest aktualne w tamtych warunkach i okolicznościach!! Dziś nie jest aktualne!! 
18 lipca 2019, 20:54
Twoja sekta nie mieści się w Kościele Katolickim.
18 lipca 2019, 20:58
Padam na ziemie ze śmiechu :D 
18 lipca 2019, 21:33
Czy każda kobieta, którą poznajesz od razu dobiera sie do ciebie? Idąc twoim tokiem rozumowania to tak :) 
AC
Athanasius Contra Mundum
19 lipca 2019, 01:43
Nauczanie św. Pawła jest aktualne w tamtych warunkach i okolicznościach!! Dziś nie jest aktualne!! Nauczanie św. Pawła odnośnie sodomii było, jest i będzie zawsze aktualne. Nie przyjmując tego, wyłączasz się z Kościoła Chrystusowego. Dopóki nie nawrócisz się na wiarę katolicką, przyjmowanie Komunii św. oznacza dodawanie sobie grzechu świetokradztwa.
19 lipca 2019, 09:59
Sebuś, przyjmując twój poziom dyskusji , dewianci nie odróżniają szamba od perfumerii, świętości od profanacji, dobra od zła. Zawsze było mi miło, gdy jakaś kobieta wysyłała mi zachęcające sygnały. Mogłem to kontynuować, lub nie. Zdarzyło mi się tylko raz, gdy spałem w nocnym dość pustym pociągu i dobierał się do mnie pederasta(takie określenie wtedy obowiązywało) - uszkodziłem mu nos.
19 lipca 2019, 10:31
Typowy heteroseksualny bełkot. Tylko współczuć... :/
19 lipca 2019, 10:33
W nauczaniu św. Pawła jest wiele rzeczy nieaktualnych dzis a które była aktualne wtedy gdy on żył. Analizując teksty biblijne należy brać pod uwage warunki geograficzno-społeczno-polityczne ;)  
AC
Athanasius Contra Mundum
19 lipca 2019, 11:42
Nauczanie o sodomii nie pochodzi od św. Pawła, ale od Pana Boga. On je tylko wiernie przekazuje. Tak też robił Kościół przez prawie 2 tys. lat.
18 lipca 2019, 20:39
Jestem praktykującym chrześcijanem-katolikiem, umiarkowanym konserwatystą i wrażliwoscią społeczna i za razem dumnym człowiekiem społeczności LGBT+ :P 
P
Paweł
18 lipca 2019, 21:56
Tak, tak wiemy a brak czystości przedmałżeńskiej nie jest dla Ciebie grzechem, to już wiemy.
MK
maria koczorowska
19 lipca 2019, 10:09
Jak godzisz praktykowanie katolicyzmu z czynami homoseksualnymi ?
19 lipca 2019, 10:36
Normalnie :) Homoseksualizm to moja tożsamość, to część mnie. Bóg mnie takim stworzył i taki jestem. Nie zamierzam tego zmieniać wbrew naturze ;) 
19 lipca 2019, 10:36
Pozdrawiam serdecznie ;) 
18 lipca 2019, 20:32
Zdecydowanie zgadzam się z autorem artykułu, że akcja z tymi naklejkami jest wyjakowo niekatolicka!! #WszyscyJesteśmyRówni
18 lipca 2019, 20:26
Akcja wyjątkowo głupia i godna potępienia. Nie rozumiem ludzi, w których jest tyle zawiści i niezrozumienia dla innych :( 
WK
wiktor kowal
18 lipca 2019, 19:45
Naklejki szanowny panie to tylko delikatny wyraz dezaprobaty wobec agresji ideologii LGTB z jaką mamy do czynienia ostatnio w Polsce. Proszę nie pisać bzdur o gettyzacji, proszę nie bredzić o analogiach z faszyzmem. W Polsce <zwyczajnemu> homoseksualiście nie dzieje się krzywda. Nikt ich nie prześladuje, pracują, sa wybierani do sejmu, władz samorządowych, europalamentu, tak jak potrafią układają sobie życie. Za wyrządzone im krzywdy ponosi się odpowiedzialność karną. W Polsce zawsze tak było. Mamy natomiast dość krzykliwej, agresywnej propagandy i obrażania naszych świętości. Czemu mają służyć te tzw. parady, jak choćby ta planowana w Białymstoku. Po co do tego miasta zjeżdzają aktywiści z całej Polski i Europy. Żeby pochwalić się zdobyczą nowego regionu? Mało im jeszcze miejsc gdzie plugawiono nasze polskie i religijne wartości?
18 lipca 2019, 20:29
Nie ma żadnej nachalnej propagandy LGBT+ w Polsce. To tylko wołanie o akceptacje i zrozumienie. Niestety mamy ostatnio kampanie nienawisci wobec LGBT+. Niestety niektórzy ludzie Kościoła przykładają do tego rece :/ Czas najwyższy powiedzieć STOP!! 
WK
wiktor kowal
18 lipca 2019, 20:41
Monstrancja w kształcie waginy, sprofanowana Ikona Częstochowska, parodie  Mszy Św. obelżywe hasła i obsceniczne sceny na każdej paradzie to wasze wołanie o akceptacje? Chyba sobie kpiny robisz?
18 lipca 2019, 20:49
Nie robię sobie kpin a co najwyżej Ty je sobie robisz kolego:)  Zachowania marginalne w danej grupie nie moga się przekładać na całość. Idąc tym tokiem myślenia to w marszu niepodległości 11 listopada idzie 50 tys. faszystów a ksiądz katolicki=pedofil. Litości ludzi opamiętajcie sie w tym zaślepieniu :) 

Skomentuj artykuł

"Strefa wolna od LGBT". Skandaliczne naklejki z "Gazety Polskiej"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.