Koncert uwielbienia w centrum Nowego Targu

Koncert uwielbienia w centrum Nowego Targu
(fot. shutterstock.com)
4 lata temu
KAI / pk

Blisko dwie godziny trwał Wielkanocy Koncert Uwielbienia, który w niedzielę zorganizowano w centrum Nowego Targu. Jego uczestnicy wspólnie z muzykami modlili się w intencji całego miasta. Była też strefa zabaw dla dzieci.

- Nie bójcie się Jezusa. On daje nadzieję, On zawsze staje po naszej stronie. Alleluja! - brzmiało radosne przesłane ze sceny, które wygłosił Szymon Polański, muzyk chrześcijański, związany z Inicjatywą Otwarte Uwielbienie i Wspólnotą Dziewiczy Orszak Baranka. Wśród uczestników popołudniowego koncertu był ks. Zbigniew Płachta, proboszcz parafii św. Katarzyny w Nowym Targu.

To już kolejny raz Inicjatywa Otwarte Uwielbienie i Dobry Club zaprosili wszystkich nowotarżan i nie tylko na Wielkanocny Koncert Uwielbienia. - Poprzez dobrą muzykę chcemy oddać chwałę naszemu Bogu oraz głośno i radośnie ogłaszać, że Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał! Jest pokój i nadzieja dla Ciebie! - dodaje Szymon Polański, jeden z inicjatorów koncertów uwielbienia.

Oprócz koncertu czekały też inne atrakcje, dzieci nie mogły się nudzić. Mogły wykonywać wiele ciekawych prac plastycznych, a niektóre chętnie okrążały koncertową altankę na rowerkach lub hulajnogach. Było też drobny poczęstunek z ciastkiem i herbatą z cytryną i sokiem malinowym, a ta szybko schodziła, bo wiadomo, że choć trochę można się było dzięki niej ogrzać.

W czasie koncertu grupa młodzieży pokazała przedstawienie, w czasie którego młode dziewczyny były atakowane przez różne grzechy. W ich role wcieli się młodzi nowotarżanie. One jednak nie poddały się, a z pomocą przyszedł jej Jezus.

Organizację wielkanocnego koncertu uwielbienia w altance w Parku Miejskim wsparł urząd miasta Nowy Targ.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Koncert uwielbienia w centrum Nowego Targu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.